2.8 °C, 5 m/s, 89.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDzīvesziņas un arodu sētā notiks Ziemassvētku tirdziņš
Dzīvesziņas un arodu sētā notiks Ziemassvētku tirdziņš
08/12/2023

16. decembrī no pulksten 10 līdz 16 pilsētnieki aicināti uz Dzīvesziņas un arodu sētu, kur norisināsies Ziemassvētku tirdziņš – plaša spektra produkciju piedāvās vairāk nekā 20 mājražotāji un amatnieki.

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar biedrību “Lauku partnerība Lielupe” aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu Dzīvesziņas un arodu sētā, lai baudītu ziemas saulgriežu atmosfēru un iegādātos vietējo uzņēmumu darinājumus, rūpējot svētku dāvanas. Tirdziņā būs pieejama plaša spektra produkcija – tekstils, somas, dvieļi, keramika, dažādi aksesuāri ar apdruku, pirtslietas, adītas rotaļlietas, dekupēti un citā tehnikā greznoti egļu rotājumi, kaklarotas. Tāpat jelgavnieki varēs atrast tirdziņā dažāda veida dabīgo kosmētiku, aromātiskas ziepes, bišu vaska drāniņas produktu uzglabāšanai, bišu vaska sveces, medu un citus biškopības produktus. Piedāvājumā būs arī izstrādājumi no tomātiem, imunitāti veicinoši Latvijas priežu produkti, dažāda veida maize un konditoreja, veselīgie cidoniju produkti, cukurvate un vafeles. Daži mājražotāji piedāvās interesentiem iegādāties jau gatavus dāvanu komplektus.

Ziemīgā pasākuma noskaņu papildinās līdzās Dzīvesziņas un arodu sētai esošā kafejnīca “Brokastnīca”, kur tirdziņa apmeklētāji aicināti iegriezties, lai sasildītos un iegādātos aromātisku kafiju, svaigi ceptas smalkmaizītes un iestiprinātos, baudot vieglas uzkodas.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā JRTC aicina izmantot iespēju un viesoties arī Dzīvesziņas un arodu sētas audēju darbnīcā, kur apmeklētāji var atklāt audēju darba noslēpumus, redzēt, kā top Zemgales tautastērps, vai iepriekš piesakoties, piedalīties radošajās nodarbībās. Dzīvesziņas un arodu sēta apmeklētājiem pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Apmeklējuma maksa pieaugušajiem – 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2 eiro, bet ģimenes biļete – 10 eiro.

Savukārt netālu esošā Jelgavas Vecpilsētas māja uzrunā tos, kuri vēlas atklāt senās Mītavas šarmu. Jelgavas Vecpilsētas mājā pilsētas un zudusī Jelgavas koka arhitektūra atdzīvojas caur interaktīvām ekspozīcijām un Mājas stāstiem. Apmeklētāji gaidīti no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem – 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, bet ģimenes biļete 6 eiro.