16.3 °C, 1.2 m/s, 91.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDzīvokļu īpašniekiem jāpārslēdz līgums ar SIA “Jelgavas ūdens”
Dzīvokļu īpašniekiem jāpārslēdz līgums ar SIA “Jelgavas ūdens”
29/05/2019

SIA “Jelgavas ūdens” līdz gada beigām plāno pabeigt pakalpojumu līgumu pārslēgšanu ar daudzdzīvokļu mājām. Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka katrai mājai jābūt atsevišķam līgumam ar pakalpojumu sniedzēju, šajā gadījumā – ar SIA “Jelgavas ūdens”. Lai varētu noslēgt šo līgumu, dzīvokļu īpašniekiem jāpilnvaro viena persona, kas var būt arī pārvaldnieks, un tam nepieciešamas divas trešdaļas dzīvokļu īpašnieku balsu.

Uzņēmumā “Jelgavas ūdens” skaidro, ka  līgumu pārslēgšanas process tika uzsākts jau 2010. gadā, taču tagad vēl atlicis panākt vienošanos ar daudzdzīvokļu mājām. Daudzi iedzīvotāji neizprotot kāpēc līgumi ir jāpārslēdz.

Pirmkārt, tas nepieciešams, lai māja varētu saņemt SIA “Jelgavas ūdens” sniegtos ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus. Otrkārt, iepriekšējos līgumos nebija noteiktas atbildības robežas un atrunāta norēķinu kārtība par saņemtajiem pakalpojumiem. Ja māja nebūs lēmusi citādāk, saskaņā ar likumu stāsies spēkā tiešā norēķinu kārtība un  katram dzīvoklim tiks izrakstīts atsevišķs rēķins.

 

 

Par rēķina sagatavošanu, piegādi un maksājuma iekasēšanu ir noteikta maksa 1,50 eiro plus PVN (kopā – 1,82 eiro). Bet dzīvokļu īpašnieki var arī lemt norēķināties par pakalpojumiem ar pilnvarotās personas starpniecību, visbiežāk tas ir nama pārvaldnieks, un arī šim lēmumam nepieciešamas divas trešdaļas dzīvokļu īpašnieku balsu.

 

Arī tad, ja māja norēķināsies ar pilnvarotās personas starpniecību, būs jāmaksā par rēķina sagatavošanu, bet šajā gadījumā maksa būs krietni mazāka – 0,37 eiro plus PVN (kopā – 0,45 eiro). Šobrīd Jelgavā ir 15 daudzdzīvokļu mājas, kurām ar pakalpojuma sniedzēju ir tiešie maksājumi, bet tomēr laiku pa laikam kāda māja lemj norēķināties ar pilnvarotās personas starpniecību un pārslēdz līgumu.

 

 

Vēl aptuveni 140 namu iedzīvotāji nav izlēmušas, kādā veidā norēķināsies par “Jelgavas ūdens” sniegtajiem pakalpojumiem. Ja tas netiks izdarīts līdz gada beigām, “Jelgavas ūdens” pārtrauks pakalpojuma sniegšanu, jo saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšana un lietošana bez pakalpojuma līguma ir aizliegta.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē