-6.4 °C, 2.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiE. Grūbes izstāde Jelgavas Mākslas skolā
E. Grūbes izstāde Jelgavas Mākslas skolā
10/03/2008

Foto: Jelgavas Mākslas skola

Foto: Jelgavas Mākslas skola

Līdz 20.aprīlim Jelgavas Mākslas skolā ir skatāma Edvarda Grūbes izstāde. Mākslinieks strādā eļļas tehnikā, glezno figurālas kompozīcijas un klusās dabas, kurās sižetam ir pakārtota loma, jo priekšplānā ir gleznieciskas intereses.

Edvards Grūbe dzimis 1935.gadā 3.novembrī. Profesionālo izglītību guvis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā. Strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kopš 1964.gada strādā Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 1961.gada Rīgā, Rojā, Zviedrijā un Vācijā.
Mākslinieks strādā eļļas tehnikā, glezno figurālas kompozīcijas un klusās dabas, kurās sižetam ir pakārtota loma, jo priekšplānā ir gleznieciskas intereses. Tēlu formas ir stilizētas, bez liekām detaļām. Mākslinieka interesi saista mūzikas instrumentu detaļas, sēnes, ikdienas priekšmetu detaļas, ar kuru palīdzību viņš izsaka filozofisku un simbolisku vispārinājumu. Krāsu klājums ir blīvs un reljefains, kas mijas ar smalkiem un jūtīgiem krāsu triepieniem. Krāsa ir mākslinieka glezniecības galvenā dominante, pārsvarā tā tie ir siltie toņi, kas izstaro enerģiju un spēku.

Autora darbi atrodas Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā, Krievijas Mākslinieku savienības īpašumā un Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī citur.

Informācija sagatavota
Jelgavas Mākslas skolā