20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiEbreju kultūras dienas Jelgavā
Ebreju kultūras dienas Jelgavā
19/09/2014

No 23. Līdz 27.septembrim Jelgavā atzīmēs Ebreju kultūras dienas. Sagaidot ebreju Jauno gadu „Rosh–ha–shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē pasākumus, lai iepazīstinātu jelgavniekus ar ebreju tautas kultūru un tradīcijām.

Klikšķināt, lai atvērtu

Septembra nogalē izraēlieši visā pasaulē atzīmē Jauno gadu. Pēc ebreju gada aprēķināšanas sistēmas tiks svinēts 5775.gads. Sagaidot ebreju Jauno gadu „Rosh–ha–shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē pasākumus, lai iepazīstinātu jelgavniekus ar ebreju tautas kultūru un tradīcijām.
     
Savas nacionālās kultūras popularizēšana ir ļoti būtisks aspekts katras mazākumtautību biedrības darbībā, bet ne mazāksvarīgi ir šo nacionālo kultūras mantojumu nodot arī jaunākajām paaudzēm.
 
23.septembrī, pulksten 13:30 Jelgavas 2.pamatskolā, notiks informatīvi izglītojošs pasākums par Izraēlu “Iepazīsties ar ebreju kultūru un tradīcijām”. Pārstāvis no Izraēlas vēstniecības Latvijā iepazīstinās klātesošos ar ebreju jaunā gada atzīmēšanas tradīcijām, ebreju gadskārtu skaitīšanas sistēmu un pastāstīs par  Izraēlu.
   
Sestdien, 27.septembrī, pulksten 13 Jelgavas Amatu vidusskolā (Elektrības iela 8) visi interesenti – gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi – ir gaidīti pasākumā „Rosh–ha–shana”. Ikviens interesents varēs izbaudīt ebreju kultūru caur dziesmām un dejām. Koncertā uzstāsies Jelgavas ebreju biedrības deju kolektīvs „Simha” (vad. S.Rozencveigs) un mākslinieki no Rīgas ebreju kopienas: bērnu un jauniešu deju ansamblis „Maagaļ” (vad. S.Rozencveigs), koris „Šofar” (vad. J.Cisers), dziedātājas māsas Anna un Diāna Judelsones un vokāli instrumentālā grupa „Baraka” (D.Jevsikovs). Pasākumus organizē Jelgavas ebreju biedrība sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi.
     
Ieeja pasākumos bez maksas.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrības integrācijas pārvaldē