22 °C, 3.8 m/s, 64.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsEdgaram Bergam pasaules spēlēs sudrabs diska mešanā
Edgaram Bergam pasaules spēlēs sudrabs diska mešanā
29/11/2022

Portugālē norisinās IWAS pasaules spēles, kurās plaši pārstāvēta arī Latvija. Mūsu valsts paravieglatlētiem šis ir veiksmīgs starts, jo izcīnītas vairākas godalgas. Sudraba medaļa arī Jelgavas vieglatlētikas kluba pārstāvim Edgaram Bergam.

Starptautiskās federācijas sportistiem ratiņkrēslos un ar amputācijām (The International Wheelchair and Amputee Sports Federation – IWAS) rīkotajās pasaules spēlēs E.Bergs startēja divās disciplīnās – lodes grūšanā un diska mešanā. Kādreiz tā bija ierasta lieta, bet pēdējos gados Edgars galvenokārt nodarbojās tikai ar lodes grūšanu. “To, kādas disciplīnas sacensībās būs katrai konkrētajai sporta klasei, lemj Starptautiskā paraolimpiskā komiteja. Manā klasē ne pēdējos pasaules čempionātos, ne paraolimpiskajās spēlēs diska mešanas nebija, bet šoreiz pasaules spēlēs tā tika iekļauta. Kad es to uzzināju, uzreiz pieteicos arī diska mešanai – tas bija nepilnus divus mēnešus pirms sacensībām. Disku nebiju metis apmēram gadus desmit,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta E.Bergs.

 

Pirmais starts Edgaram bija lodes grūšanā. Viņš startēja grupā, kurā viņa klase F35 apvienota ar F36. Līdz ar to uzvarētāju noteikšanai tiek izmantota Razas sistēma, katram rezultātam piemērojot koeficientu atbilstoši sportista klasei, kas tiek aprēķināts pēc konkrētas formulas, ņemot vērā pasaules rekordu katrā sporta klasē konkrētajā disciplīnā. “Līdz ar to, lai cīnītos par medaļām, man abās disciplīnās bija jāuzrāda labāki rezultāti par F36 klases sportistiem,” papildina Edgars. Lodes grūšanā startēja septiņi paravieglatlēti, un Edgars ar 13,80 metru tālu grūdienu izcīnīja 4. vietu. “Ar rezultātu neesmu apmierināts, jo nevienā grūdienā neizdevās ielikt maksimāli visu spēku un tehniski nepilnīgi veicu visus grūdienus. Nevaru izskaidrot, kāpēc nevarēju izlabot savas kļūdas, kaut pēc katra grūdiena tās labi apzinājos, bet izlabot tās neizdevās. Zinu, ka varu aizgrūst lodi tālāk, Latvijā treniņos man bijuši stabili grūdieni pāri 14 metriem, un cerēju arī šeit sasniegt tādu rezultātu. Laikam nebija mana diena,” vērtē sportists.

 

Pēc divām dienām Edgars izgāja uz starta diska mešanā – disciplīnā, kurā bija paņēmis tādu pagarāku pauzi. Arī diska mešanā startēja septiņi paravieglatlēti, un Edgars ar rezultātu 39,01 metrs izcīnīja 2. vietu. “Diska mešanā man viss gāja tik viegli un patīkami, ka katru metienu izbaudīju,” norāda E.Bergs.

 

Šīs E.Bergam bija pēdējās sacensības šogad. Tagad viņš atpūtīsies un veltīs laiku mācībām, jo Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā apgūst trenera profesiju.

 

Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja