17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsEdgars Krūmiņš Eiropas Vienotās līgas finālā izcīna 2. vietu
Edgars Krūmiņš Eiropas Vienotās līgas finālā izcīna 2. vietu
26/04/2021

Šodien, 26. aprīlī, Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā muzikāli dramatiskajā teātrī “Buff” norisinājās 3×3 basketbola Eiropas Vienotās līgas fināls. Jelgavnieka Edgara Krūmiņa pārstāvētā komanda “Riga” tajā izcīnīja 2. vietu.

Eiropas Vienotās līgas finālā iekļuva astoņas labākās komandas pēc aizvadītiem trīs līgas posmiem. Komanda “Riga” pirmajā posmā uzvarēja, otrajā posmā izcīnīja 3. vietu un trešajā posmā – 3. vietu, kopvērtējumā kļūstot par līderiem un tiekot pie ceļazīmes uz FIBA 3×3 Pasaules tūres posmu.

 

Finālā komandas sacentās pēc izslēgšanas spēļu principa: katras spēles uzvarētāji tiek tālāk, bet zaudēji izstājas. Latvijas komandai kā regulārā čempionāta uzvarētājiem pirmie pretī nāca regulārā čempionāta 8. vietas ieguvēji “Cop Moscow”. Latvieši uzvarēja pārliecinoši ar rezultātu 22:5.

 

Pusfinālā Edgara Krūmiņa pārstāvētā komanda tikās ar mūsu kaimiņzemes basketbolistiem “Team LT” no Lietuvas un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 21:16. Finālā mūsu pretinieki bija “Novi Sad” no Serbijas, un šoreiz veiksmīgāki bija serbi, kuri svinēja uzvaru ar rezultātu 21:19. Latvieši palika viena metiena attālumā no uzvaras un izcīnīja 2. vietu. Līdz ar to mūsu komanda tika pie ceļazīmes uz FIBA 3×3 “Challenger” turnīru.

 

“Neilgi pirms fināla traumu guva mūsu komandas līderis Kārlis Lasmanis, tāpēc viņa vietā laukumā devās Artūrs Strēlnieks. Mēs Sanktpēterburgā ieradāmies dienu iepriekš, kārtīgi sagatavojāmies un noskaņojāmies, jo izslēgšanas spēles vienmēr ir smagas: liela gan fiziskā, gan psiholoģiskā slodze,” komentē Edgars Krūmiņš.

 

Komandas galvenais mērķis ir dalība Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas norisināsies no 26. līdz 30. maijam Austrijas pilsētā Grācā.

 

Foto: ekrānšāviņš