1.4 °C, 2.4 m/s, 86.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaEglīti svētkiem drīkst cirst tikai Latvijas valsts mežos
Eglīti svētkiem drīkst cirst tikai Latvijas valsts mežos
15/12/2023

Arī šogad, gatavojoties gada nogales svētkiem, katra ģimene var doties uz AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekoto teritoriju, lai atrastu un pārnestu mājās vienu eglīti. Lai saudzētu nākotnes mežu, eglītes meklējumos jāievēro nosacījumi – norādītās vietās drīkst cirst tikai noteikta izmēra eglīti. Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” atgādina, ka Jelgavas pilsētas apsaimniekotajos mežos – Šūmaņu, Siliņu, Viskaļu, Lediņu, Kārniņu un Strautnieku mežā – eglītes cirst nedrīkst!

Dodoties pēc eglītes, iedzīvotājiem ieteikts apsekot LVM teritorijas, izmantojot “LVM GEO” lietotni. Fona karšu sadaļā, pieslēdzot “LVM meža karte”, ar apzīmējumu “LVM” kartē tiks attēlotas valsts mežu teritorijas. Dabā var vadīties pēc LVM īpašuma zīmēm, kas uzstādītas uz LVM robežas ceļa vai kvartālstigas malā un kvartālstigu krustpunktos.

LVM atgādina, ka eglīti atļauts cirst grāvju malās, kvartālstigās, meža ceļu malās, zem elektrolīnijām un pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem. Eglītei jābūt augstumā līdz trim metriem, bet celma diametram desmit centimetrus no zemes ir jābūt līdz 12 centimetriem.

Eglīte jāzāģē līdz ar zemi, lai asais celms nesavaino citus meža apmeklētājus un zvērus, bet nevajadzīgos nozāģētos zarus var atstāt turpat mežā. Eglītes ciršanai var izmantot gan cirvi, gan mačeti, taču LVM iesaka izmantot zāģi.

Ziemassvētku eglītes ir aizliegts cirst priežu, egļu, melnalkšņu un jaukta tipa jaunaudzēs, citu īpašnieku mežos bez atļaujas, aizsargājamās teritorijās un publiskos dabas parkos.

Ar izklaidējoši informatīvu video par eglītes meklēšanas nosacījumiem var iepazīties ŠEIT.