16.7 °C, 1.7 m/s, 98.6 %

Sākumlapa JaunumiEiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā jelgavnieks izcīna medaļu
Eiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā jelgavnieks izcīna medaļu
20/05/2014

No 12. līdz 16. maijam Krievijā, Sanktpēterburgā, norisinājās Eiropas atklātais čempionāts svarbumbu celšanā junioriem, pieaugušajiem un veterāniem. Sacensībās piedalījās sportisti no 17 valstīm. Latvijas valsts izlasi pārstāvēja desmit sportisti dažādās svara un vecuma grupās, tostarp arī jelgavnieks Andrejs Makuha. Sacensības norisinājās klasiskajā divcīņā un garajā ciklā. Kopvērtējumā Latvijas izlase izcīnīja ceturto vietu, piekāpjoties Krievijas, Ukrainas un Kazahstānas izlasēm.

Pieaugušo vecuma grupā, garajā ciklā trešo vietu izcīnīja jelgavnieks Andrejs Makuha, kā arī Edgars Pavlovskis un Ingus Leja.

Sportisti piedalījās arī stafetē, kurā Latviju pārstāvēja – A. Makuha, E. Pavlovskis, Valērijs Cvetkovs, Arnis Hansons un I. Leja. Latvijas sportisti sīvā cīņā ar Kazahstānas izlasi to uzvarēja par vienu punktu, rezultātā piekāpās tikai Krievijas un Ukrainas sportistiem, tādējādi izcīnot trešo vietu.