23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaEiropas eksāmenā visās klašu grupās labāko vidū arī jelgavnieki
Eiropas eksāmenā visās klašu grupās labāko vidū arī jelgavnieki
12/05/2021

Jau septīto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. līdz 9. maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt savas zināšanas par Latviju Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Īpaši aktīvi bijuši skolēni, kas eksāmenu pildīja četrās klašu grupās. Pēc rezultātu apkopošanas noskaidrots, ka katrā no skolēnu grupām labāko trīsdesmitniekā ierindojušies arī Jelgavas skolu audzēkņi.

Eiropas eksāmena trīsdesmitniekā 1. līdz 3. klašu grupā ierindojušies trīs jelgavnieki: Adrians Putins no Jelgavas 4. sākumskolas, Adrians Vindecs no Jelgavas 4. vidusskolas un Alens Pudzis no Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas. 4. līdz 6. klašu konkurencē trīsdesmit zinošāko skolēnu vidū ir trīs Jelgavas 4. sākumskolas audzēkņi: Grieta Kasparinska, Vanesa Robežniece un Niklāvs Strazds. Ražīgi veicies Jelgavas 7. līdz 9. klašu skolēniem – Eiropas eksāmena labāko trīsdesmitniekā savā klašu grupā iekļuvuši Laura Ķemlere no Jelgavas 4. vidusskolas, Alina Jarušauska no Jelgavas 5. vidusskolas, Līva Skrupska un Māra Krūmiņa no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kā arī Makars Kravals un Aleksis Norkus no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. Vidusskolas grupā zinošākie jelgavnieki bijuši Emīls Pipars un Gabriela Zalcmane no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Katrā no skolēnu grupām šodien, 12. maijā, pulksten 14 tiks izlozēti trīs uzvarētāji, kas saņems balvas.

 

Šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja 37 611 dalībnieki, kas ir par septiņiem tūkstošiem dalībnieku vairāk nekā gadu iepriekš. 1. līdz 3. klašu grupā to kārtojis 7831 skolēns, 4. līdz 6. klašu grupā – 7511, 7. līdz 9. klašu grupā – 8167, bet vidusskolas grupā – 3942. Tāpat Eiropas eksāmenu kārtojis 6391 pieaugušais pamata līmenī, bet 3769 pieaugušie izvēlējušies to kārtot izaicinājuma līmenī.

 

Jāpiebilst, ka Eiropas eksāmens ik gadu norisinās, sagaidot Eiropas dienu, 9. maiju, kad visā Eiropā un arī vietām ārpus tās tiek svinēta reģiona kopības sajūta un panāktais miers. Šogad Eiropas dienas pasākumi visā Latvijā norisinājās attālināti. Viens no tiem aizvadīts Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Ķipari”, kur sadarbībā ar Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēku “Zinītis” aizvadīts tiešsaistes pasākums par Eiropas dienu. Tā gaitā bērni izzinājuši Eiropas Savienības dalībvalsti Poliju, stāstot faktus par šo valsti, dejojot vienu no tās nacionālajām dejām, klausoties poļu rakstnieku stāstus un veidojot plakātus.

 

 

Vairāk par Eiropas dienu, tajā aizvadītajām aktivitātēm, kā arī pasākumiem, kuros joprojām var iesaistīties var uzzināt vietnēs ec.europa.eu, esmaja.lv un eiropaskustiba.lv. Savukārt informācija par Eiropas eksāmena dalībnieku rezultātiem atrodama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs; pirmsskolas izglītības iestāde “Ķipari”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

✅Laura Ķemlere, Jelgavas 4. sākumskola
✅Alina Jarušauska, Jelgavas 5. vidusskola