26.4 °C, 3.1 m/s, 36.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiEiropas kultūras mantojuma dienās vairos izpratni par pieminekļu aizsardzību
Eiropas kultūras mantojuma dienās vairos izpratni par pieminekļu aizsardzību
06/09/2018

Sestdien, 15. septembrī, pulksten 11 pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja piemiņas vietā “Brīvības ceļš” (Akadēmijas iela 10) notiks Eiropas Kultūras mantojuma dienu atklāšana. Pēc tās muzeja Jelgavas zālē sāksies teatralizēts uzvedums “3. atmodu ieskandinot”, kam sekos priekšlasījums “3. atmodai Jelgavā 30”.

Teatralizēto uzvedumu rādīs Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas audzēkņi režisores Elīnas Apsītes vadībā. Savukārt priekšlasījumu “3. atmodai Jelgavā 30” sagatavojis muzeja galvenais speciālists Marjus Zaļeckis.

 

15. un 16. septembrī no pulksten 11 līdz 17 piemiņas vietā “Brīvības ceļš” būs apskatāma izstāde “3. atmodai Jelgavā 30”. Tas ir stāsts par Lāčplēša pieminekļa likteni.

Savas durvis Eiropas kultūras mantojuma dienās vērs Jelgavā Sv. Annas un Simeona katedrāle Jelgavā, Raiņa ielā, kas būs atvērta apmeklētājiem abas dienas no pulksten 9 līdz 17. Iespēja apmeklēt arī dievkalpojumus katedrālē – 15. septembrī pulksten 9 un 17 un 16. septembrī pulksten 9.

 

Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu tematika 2018. gadā veltīta valstiskuma idejai, Latvijas Republikas dibināšanai un attīstībai ar mērķi tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu un saglabāšanu.

 

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības

Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē