14.7 °C, 2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiEiropas Mobilitātes nedēļā aicina pārvietoties ar kājām vai velosipēdu
Eiropas Mobilitātes nedēļā aicina pārvietoties ar kājām vai velosipēdu
19/09/2019

No 16. līdz 22. septembrim ar tēmu “Droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu” visā Eiropā norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļai veltīti pasākumi. Sabiedrība tiek mudināta vairāk pārvietoties ar kājām vai velosipēdu, vēršot uzmanību ieguvumiem, ko tā sniedz, proti, dabas resursu saudzēšana- CO2 mazināšana un veselības stiprināšana, piekopjot aktīvu dzīves veidu. EMN2019 mērķis ir veicināt iedzīvotāju mobilitāti un “zaļu dzīvesveidu” mūsdienīgā “smart cities” jeb viedo pilsētu formā.

 

Aicinām Jelgavas iedzīvotājus pārvietoties ar kājām un velosipēdiem pievēršot uzmanību automašīnu alternatīvai un videi draudzīgu transportlīdzekļu popularizēšanai, kā arī sabiedrības izglītošanai par gaisa piesārņojuma ietekmi uz veselību.

 

Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes Nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē