23.7 °C, 3.8 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiEiropas Sporta nedēļā – orientēšanās nakts, laivu pārgājiens, “Sporta laboratorija”, kross, sports mammām, Futbola diena
Eiropas Sporta nedēļā – orientēšanās nakts, laivu pārgājiens, “Sporta laboratorija”, kross, sports mammām, Futbola diena
17/09/2022

No 23. līdz 30. septembrim Latvijā notiks Eiropas Sporta nedēļa ar plašu pasākumu klāstu. Arī Jelgavā notiks vairāki pasākumi – gan kuros varēs piedalīties, gan kurus varēs apmeklēt kā skatītāji. Dalība pasākumos būs bez maksas, bet atsevišķiem pasākumiem jāpiesakās iepriekš.

Orientēšanās nakts Eiropas Sporta nedēļas ietvaros šogad notiks 23. septembrī 20 Latvijas pilsētās: Jelgavā, Smiltenē, Carnikavā, Madonā, Daugavpilī, Liepājā, Rīgā, Salaspilī, Siguldā, Talsos, Vecumniekos, Pļaviņās, Ikšķilē, Saulkrastos, Valmierā, Rēzeknē, Cēsīs, Saldū, Tukumā un Bauskā. Tās būs trīs stundu sacensības rogainingā ar kājām. Dalība pasākumā ir bez maksas, bet iepriekš jāpiesakās – līdz 19. septembra pulksten 23.59 jāreģistrējas mājaslapā www.rogaining.lv

Sacensībās var piedalīties komandas 2–5 cilvēku sastāvā kādā no grupām:

●  OPEN – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma),

●  sievietes – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma),

●  ģimenes – komandā vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam un vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma),

●  veterāni – visi vecumā virs 55 gadiem.

Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla, un būs nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju lejupielādēt mobilo aplikācijuQrenteerings, jo atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, nolasot QR kodu. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store .

Jelgavā starta/finiša centrs atradīsies pie Jelgavas sporta halles Mātera ielā 44A. Reģistrācija un numuru saņemšana sāksies no pulksten 18.30, karšu saņemšana – no pulksten 19, starts būs pulksten 20, finišs – pulksten 23. Labākie katrā dalībnieku grupā tiks apbalvoti.

Komandai trīs stundu laikā jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu, ko var iegūt, apmeklējot kontrolpunktus. Jelgavas pilsētā būs izvietoti 30–35 kontrolpunkti. Par katru kavētu minūti, sākot ar pirmo kavētās minūtes sekundi, no komandas punktiem tiks atņemts viens punkts. Komandas, kas finišēs, pārsniedzot grupas kontrollaiku vairāk nekā 30 minūtes, saņems 0 punktus.

Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un OK “Alnis”, kā arī Latvijas Sporta federāciju padomi, “Maxima”, “Jāņa sēta”.

“Sporta laboratorija”

24. septembrī laikā no 12 līdz 14 interesenti gaidīti Jelgavas sporta hallē un ārā pie halles, lai izmēģinātu dažādas sporta spēles. Šoreiz gan uzsvars tiks likts uz netipiskākiem sporta veidiem. interesenti varēs izmēģināt un iepazīties ar regbiju, lakrosu, krosmintonu un raundnetu.

Regbijs ir komandas sporta veids, kurā galvenais mērķis ir piezemēt ovālo bumbu aiz gala līnijas. Jelgavā darbojas regbija klubs “Mītava”, kura pārstāvji iepazīstinās gan ar spēles noteikumiem, gan ļaus sajust atšķirību starp ierasti apaļo un regbija ovālo bumbu.

Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids. Jelgavā darbojas lakrosa klubs “Mītava”, un trīs kluba pārstāvji šovasar piedalījās pasaules U-21 lakrosa čempionātā.

Krosmintons sevī apvieno labāko no trim rakešu sporta veidiem: badmintona, tenisa un skvoša. To var spēlēt viens pret vienu (vienspēles) vai divi pret divi (dubultspēles). Spēle norit līdz diviem uzvarētiem setiem, katrs sets – līdz 16 punktiem. Jelgavā krosmintona treniņus piedāvā klubs “Spīdmintons.lv”.

Raundnetu (ko reizēm sauc arī par spaikbolu) spēlē divi pret divi, izmantojot bumbiņu un uz zemes novietotu tīklu. Tas ir līdzīgs pludmales volejbolam, tikai komandas neatrodas katra savā laukumā un tīklam nav jāsit pāri, bet pa to. Latvijā pirmais raundneta čempionāts notika 2018. gadā. Ar šo sporta veidu iepazīstinās kluba “Spīdmintons.lv” pārstāvji.

Dalībai sporta laboratorijā iepriekš nav jāpiesakās.

Mamanet

Mamanet ir komandu sporta spēle un vienlaikus arī kustība, kas aicina sportot mammas (sievietes), kuras reti iesaistās fiziskās aktivitātēsvai neiesaistās vispār. Galvenā spēles devīze ir “Katra mamma var”. Spēlējot mamanet, sievietes popularizē savā ģimenē sportu, veselīgu dzīvesveidu, komandas spēles kultūru. Spēle ir balstīta uz volejbola noteikumiem ar nelielām izmaiņām – bumba nav jāsit, bet jāķer un jāmet. Agrāk šo spēli zināja ar nosaukumu pionieru bols. Latvijā 2017. gadā Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēļu ietvaros notika pirmais pasaules mamanet čempionāts.

Mammas un sievietes uz mamanet Jelgavas Centra pamatskolas sporta zālē Uzvaras ielā 10 aicinātas 30. septembrī pulksten 17. Iepriekš nav jāpiesakās, bet jāņem līdz maiņas (sporta) apavi. Pasākumu rīkos “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi.

Futbola diena

25. septembrī no pulksten 11 līdz 15 FK “Jelgava” bāzē Kārklu ielā 6 notiks Futbola diena jeb Futbola ģimenes festivāls. Tajā piedalīties aicinātas ģimenes kopā ar bērniem – gan tās ģimenes, kuri bērni jau trenējas futbolā, gan arī pārējās jelgavnieku ģimenes, kuras grib aktīvi pavadīt svētdienu un gūt jaunas emocijas, sportojot. Komanda minimums trīs cilvēku sastāvā un maksimums piecu cilvēku sastāvā, kur katrā no tām ir vismaz viens pieaugušais –maksimums divi un viens bērns vai pusaudzis. Futbola skolā “Jelgava” norāda, ka festivālā ģimenēm būs jāpiedalās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar futbolu. Katra ģimene par piedalīšanos aktivitātē saņems punktus un uzvarēs tās, kuras sakrās visvairāk punktu. Lai piedalītos Futbola ģimenes dienā, interesentiem jāreģistrējas mājaslapā  www.footfamfest.lff.lv līdz 22. septembrim. Mājaslapā arī iespējams iepazīties ar Futbola ģimeņu festivāla nolikumu. Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Laivu pārgājiens

“Sporta servisa centrs” sadarbībā ar smaiļošanas un kanoe airēšanas klubu “KC” jelgavniekus 25. septembrī aicina piedalīties pārgājienā tūrisma laivās apkārt salām. Starts paredzēts pulksten 12 kluba “KC” laivu bāzē Pasta salā (ierašanās – no pulksten 11.30), turpat arī finišs ap pulksten 16. Laivā atkarībā no tās lieluma varēs sasēsties 2-4 cilvēki. Drošības vestes tiks nodrošinātas, bet dalībnieki aicināti paņemt līdz padzerties un uzkodas enerģijas atjaunošanai.

Dalībai pārgājienā iepriekš jāpiesakās. To varēs izdarīt no 19. līdz 22. septembrim, rakstot pa e-pastu jelgavasporto@gmail.com un norādot dalībnieku vārdus un vecumu (bērniem).

Mazie jelgavnieki sporto stadionos

Lai iepazīstinātu 5-6 gadu vecuma bērnus ar stadionu un vieglatlētikas pamatelementiem, Eiropas sporta nedēļā tiks piedāvātas aktivitātes pilsētas bērnudārziem. Apmēram stundu garā nodarbībā paredzēta kopīga iesildīšanās, skriešanas distance, mešanas un lekšanas izmēģināšana, šķēršļu josla jeb skrējiens ar uzdevumiem, piemēram, skriešanu līklocī, lēkšanu pāri barjerām, skriešanu vai iešanu pa dēlīti.

Bērniem paredzētas trīs nodarbības, katra citā stadionā. Ja būs slikti laikapstākļi, paredzēta viena rezerves diena. Pieteikšanās pasākumam notiks līdz 19. septembrim, pa e-pastu sarmite.joma@izglitiba.jelgava.lv nosūtot bērnudārzu, grupiņu un bērnu skaitu.

Rudens kross

27. septembrī pļavā pretī pilij notiks Jelgavas 52. skolēnu spartakiāde un Jelgavas čempionāts rudens krosā. Skolēni startēs pa vecuma grupām, starts sāksies pulksten 15. Kā ierasts, notiks arī starts vispārīgajā grupā, kas paredzēts pulksten 18. Dalībnieki aicināti pieteikties iepriekš, rakstot pa e-pastu maija.actina@sports.jelgava.lv, vai sacensību dienā to norises vietā no pulksten 17.

Foto: Sporta servisa centrs, pixabay.com, Latvijas Orientēšanās federācija, regbija klubs “Mītava”

Informācija sagatavota

Iestādē “Sporta servisa centrs”