22.4 °C, 4.9 m/s, 51.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsEiropas Sporta nedēļā popularizēs demokrātiskas sporta aktivitātes
Eiropas Sporta nedēļā popularizēs demokrātiskas sporta aktivitātes
03/09/2020

No 23. līdz 30. septembrim Latvijā jau sesto gadu norisināsies Eiropas Sporta nedēļa, kuras mērķis mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” Eiropas Sporta nedēļā iesaistās ceturto gadu, un šī gada devīze ir “Kopāspēks”.

Šogad Eiropas Sporta nedēļas pasākumu plānā iekļautas aktivitātes, kas ir piemērotas un pieejamas dažāda vecuma cilvēkiem un neprasa lielus finansiālus ieguldījumus, piemēram, skriešana un pastaiga svaigā gaisā un vingrošana pilsētas āra trenažieru laukumos. “Kustības  cilvēkam ir nepieciešamas jebkurā vecumā, tomēr lielākā daļa cilvēku ikdienā kustas par maz. Eiropas Sporta nedēļas aktivitātes plānojam tā, lai tās kalpotu par pamudinājumu, motivāciju un iedvesmu izkustēties arī tiem, kurus nesaista aktīva un nopietna sportošana. Galvenais ir vēlēšanās sākt un gribasspēks turpināt,” norāda Eiropas Sporta nedēļas koordinatore Jelgavā Maija Actiņa, papildinot: dalība aktivitātēs ir bez maksas.

Eiropas sporta nedēļas aktivitātes paredzētas dažāda vecuma cilvēkiem, sākot no pirmsskolas vecuma bērniem un beidzot ar senioriem, turklāt daudzas lietas var darīt visa ģimene kopā. “Ikdienā daudziem biežāk izmantotais pārvietošanās līdzeklis ir autotransports, un pētījumi liecina, ka arī brīvdienās cilvēki bieži izvēlas mazkustīgu un pasīvu atpūtu. Bet mums Jelgavā ir iespējas izkustēties – var doties pastaigās ar suni, pa parkiem vai mežu, braukt ar velosipēdu, ir pieejami stadioni un āra trenažieru laukumi, var doties uz skeitparku, apmeklēt deju nodarbības. Iespēju ir ļoti daudz, un tas, ko piedāvājam mēs, ir tikai daži piemēri, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku. Piemēram, pārgājiens brīvdienās var kļūt par labu ģimenes tradīciju, turklāt to noorganizēt nav nemaz tik sarežģīti,” M.Actiņa aicina jelgavniekus iesaistīties Eiropas Sporta nedēļas aktivitātēs, iepazīties ar piedāvājumu un laikus pieteikties.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas ierosināta iniciatīva ar mērķi motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

Eiropas sporta nedēļas aktivitātes Jelgavā organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” projekta “Eiropas sporta nedēļa” ietvaros.

 

Eiropas Sporta nedēļa Jelgavā

 

23.–30. septembris: individuāla uzdevumu veikšana IT platformā, lai radītu izpratni par nepieciešamo kustību daudzumu un nozīmi dienā. Plašāka informācija tiks publicēta mājaslapā Jelgava.lv.

23., 27. un 29. septembrī: “Ar ko sākt?”– atvērtais treniņš āra trenažieru laukumā ar fitnesa treneri Andreju Šimko. Nodarbībā demonstrēs un paskaidros dažādu vingrinājumu izpildi āra trenažieros, vēlamo dozējumu, īpašu uzmanību pievēršot pareizai vingrinājumu izpildei, lai izvairītos no traumām. Nodarbības ilgums – līdz 1,5 stundām. Dalībnieku skaits: 10–15. Pieteikšanās no 16. septembra pa tālruni 26380029.

 

  • 23. septembrīpulksten 18 – Pasta salas āra trenažieru laukumā.
  • 27. septembrī pulksten 10 – Pasta salas āra trenažieru laukumā.
  • 27. septembrī pulksten 12 – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas āra trenažieru laukumā.
  • 29. septembrī pulksten 18 – Jelgavas sporta halles āra trenažieru laukumā.

23., 24. un 25. septembrī pulksten 11: “Kustību prieks” – slēgta nodarbība pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Bērniem būs iespēja izmēģināt skriešanas, lēkšanas, mešanas uzdevumus, izmantojot “IAAF Bērnu vieglatlētikas” pamatidejas.

 

26. septembrī pulksten 11: pārgājiens Jelgavas apkārtnē “Kopāspēks” Zanes Gravas vadībā. Pārgājienā piedalīties aicināts ikviens Jelgavas iedzīvotājs, īpaši ģimenes ar bērniem, jaunieši. Pārgājiena garums – 12 kilometri, plānotais laiks – 5 stundas. Pārvietošanās paredzēta tikai kājām, var ņemt līdzi nūjas.

Pārgājienā plānoti pieturas punkti ar tūrisma uzdevumiem, ugunskuru, pikniku. Katram dalībniekam jāparūpējas par ūdeni sev, kā arī, ja vēlas kaut ko uzcept uz ugunskura, tas jāsarūpē pašam.

Starts un finišs – pie Jelgavas sporta halles. Reģistrēšanās un numuru saņemšana sāksies no pulksten 10.30.

Pasākums notiks arī lietus gadījumā, bet dalībnieki aicināti izvēlēties piemērotu apģērbu un apavus.

 

Pieteikšanās: no 16. līdz 24. septembrim pa e-pastu ekspedicija.info@inbox.lv, norādot vārdu, uzvārdu un vecumu (pilnus gadus). Dalībnieki, kuri jaunāki par 15 gadiem, var piedalīties tikai kopā ar vecāku vai aizbildni.

30. septembris: Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts krosā (Lielupes pļavā pretī pilij). Distances garums: no 500 metriem līdz 3 kilometriem atkarībā no vecuma grupas. Pulksten 15 – Jelgavas pilsētas 50. skolēnu spartakiāde rudens krosā, pulksten 18.30 – Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts rudens krosā. Pirmo trīs vietu ieguvēji sieviešu un vīriešu grupā tiks apbalvoti ar balvām. Pieteikšanās līdz 28. septembrim pa e-pastu: Maija.Actina@sports.jelgava.lv.

Foto: Pixabay.com