20.7 °C, 2.6 m/s, 56.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaĒka Palīdzības ielā 2 – dzīvošanai bīstama
Ēka Palīdzības ielā 2 – dzīvošanai bīstama
30/10/2020

Jelgavas pašvaldības Būvvalde sagatavojusi lēmumu par aizliegumu ekspluatēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Palīdzības ielā 2. Būvniecības ekspertu atzinumā norādīts, ka ēka atzīstama par bīstamu, cilvēku drošību apdraudošu, tāpēc līdz ēkas pārbūvei šajā īpašumā dzīvot ir aizliegts. Lai par to informētu, pašvaldība šonedēļ dzīvokļu īpašniekiem ir izsūtījusi vēstules.

Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe stāsta, ka Būvinspekcijas speciālisti vizuāli apsekoja dzīvojamo māju un sagatavoja atzinumu par ēkas pārbaudi. Ņemot vērā pārbaudē konstatēto, pašvaldība pasūtīja arī dzīvojamās mājas tehnisko apsekošanu, kurā secināts, ka atsevišķas mājas konstrukcijas ir avārijas stāvoklī un mājas ekspluatācija nav ieteicama, līdz tiks veikti remontdarbi un novērsta bīstamība. “Apsekošanas gaitā ir fiksēti nesošo konstrukciju bojājumi ēkas ieejas mezglā un 1. stāvā, bīstamā stāvoklī ir pārseguma daļas pagrabā, kurām konstatēta trupe, deformējusies kāpņu telpas nesošā starpsiena, kā arī grīda. Tāpat bīstamā stāvoklī ir elektrības pieslēgumi pagrabā un koplietošanas telpās, kanalizācijas un ūdensvada pieslēgumi,” stāsta Būvvaldes vadītāja.

 

Daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā Palīdzības ielā 2 ir seši dzīvokļi – četri pieder privātīpašniekiem, bet divi dzīvokļi ir pašvaldības īpašumā. Tā kā saskaņā ar eksperta atzinumu ēka ir bīstama un apdraud cilvēku drošību, šonedēļ Būvvalde ēkas dzīvokļu īpašniekiem izsūtījusi vēstuli, informējot par Būvvaldes lēmumu aizliegt ēkas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai. “Ņemot vērā to, ka ēka ir dzīvošanai bīstama, tā ir jāatbrīvo nekavējoties pēc vēstules saņemšanas. Pēc tam dzīvokļu īpašniekiem kopā ar apsaimniekotāju ir jāsasauc kopsapulce, lai vienotos par tālāko rīcību – remontēt un novērst bojājumus vai ēku nojaukt,” tā I.Dzalbe.

 

Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība Palīdzības ielas 2 pašvaldības dzīvokļu īrniekiem nodrošinās citu mājvietu. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē