18.7 °C, 3 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaĒkas nojaukšanas darbu laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi Zirgu ielā
Ēkas nojaukšanas darbu laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi Zirgu ielā
22/12/2020

No 2020. gada 22. decembra līdz 24. decembrim un no 28. decembra līdz 30. decembrim tiks ierobežota satiksme Zirgu ielā, posmā no Eduarda Veidenbauma ielas līdz Pētera ielai. Ierobežojumi ir spēkā būvdarbu laikā – tiek nojaukta bīstama divstāvu ēka ar mansardu un palīgēkas Zirgu ielā 11.

Par ēkas Zirgu ielā nojaukšanu Jelgavas dome lēma 2020. gada maija sēdē, izvērtējot Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Būvvaldes speciālistu veiktā apsekojuma rezultātus. Veicot ēkas vizuālo apskati tika konstatēts, ka ugunsgrēka rezultātā tai bojātas jumta nesošās konstrukcijas, jumta segums nav saglabājies, logi un durvis daļēji ir izlauztas. Dzīvokļu iekšējā apdare ugunsgrēka un tā dzēšanas rezultātā stipri cietusi un ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī, kā arī bojāti Iekšējie inženiertīkli un iekārtas.

Būvvalde 2020. gada 27. aprīlī pieņēma lēmumu par dzīvojamās ēkas Zirgu ielā 11, Jelgavā ekspluatācijas aizliegšanu, bet maijā ar domes lēmumu mājas īpašniekiem tika uzdots namu nojaukt. Tā kā īpašnieki to nav veikuši, ēkas nojaukšanu īsteno pašvaldība, izdevumus pēc tam piedzenot no īpašniekiem.

Divstāvu koka ēkas un palīgēku nojaukšanu Zirgu ielā 11 veic SIA “NORFA”. Kā noteikts ar darbu veicēju noslēgtajā līgumā, būvēm jābūt nojauktām līdz 2021. gada 9. janvārim.

Satiksme Zirgu ielā būvdarbu laikā tiek ierobežota, ievērojot saskaņoto Satiksmes organizācijas shēmu.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē