23.6 °C, 3.3 m/s, 54 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiEksperti par pieejamu vidi uzslavē objektus Jelgavā
Eksperti par pieejamu vidi uzslavē objektus Jelgavā
14/07/2014

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi un Bāriņtiesu par pieejamu un draudzīgu vidi ne tikai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet arī jaunajiem vecākiem atzinuši Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" un biedrība "Babyroom".  Biedrību eksperti jūlijā veica vides pieejamības apsekošanu Zemgalē, tostarp Jelgavā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi un Bāriņtiesu par pieejamu un draudzīgu vidi ne tikai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet arī jaunajiem vecākiem atzinuši Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” un biedrība “Babyroom”.  Biedrību eksperti jūlijā veica vides pieejamības apsekošanu Zemgalē, tostarp Jelgavā.

Zemgales reģiona vides pieejamības apsekošanas tūres ietvaros “Apeirons” un “Babyroom” pārstāvji Jelgavā tikās ar pašvaldības speciālistiem un iedzīvotājiem, apzinot tās vietas, kurām pēc pašu pilsētas iedzīvotāju domām būtu jāpievērš uzmanība. “Jelgavas Māmiņu kluba” pārstāve Egija Kravcova atzina, ka kopumā Jelgava ir vecākiem ar bērniem ratiņos draudzīga pilsēta, kurā tiek domāts gan par vides pieejamības jautājumiem, gan uzlabotas sabiedriskās ēkas un apkārtējā infrastruktūra. Piemēram, pasts un veselības aprūpe ir piemēroti vecākiem ar bērniem ratiņos.

Jelgavas pilsētā katru gadu tiek veikts vides pieejamības monitorings. Balstoties uz tā rezultātiem, tiek izstrādātas rekomendācijas ēku īpašniekiem un sabiedrisko vietu apsaimniekotājiem, ar mērķi palīdzēt identificēt un novērst trūkumus. Domājot par vides pieejamību, katru gadu Jelgavas pilsētas pašvaldība uzlabo infrastruktūru un labiekārto pašvaldības īpašumā esošos publiskos objektus. Visām sabiedrības grupām pieejama vide ir plānveidīga pašvaldības un privātuzņēmēju darba rezultāts.

Līdzās tādiem kritērijiem kā sabiedrisko ēku uzbrauktuvju stāvums un ieejas durvju platums, “Apeirona” un “Babyroom” pārstāvji vērtēja arī citus būtiskus kritērijus, kas ietekmē gan invalīdu, gan jauno vecāku dzīvi, piemēram, labierīcību, kā arī liftu un elektrisko pacēlāju pieejamību.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē