22.7 °C, 1 m/s, 71.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaEksporta un inovācijas balvas žūrija novērtē torņa jaunās ekspozīcijas
Eksporta un inovācijas balvas žūrija novērtē torņa jaunās ekspozīcijas
24/11/2022

Šogad Ekonomikas ministrijas un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konkursam “Eksporta un inovācijas balva 2022” nominācijai “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” pieteikušies 27 pretendenti, bet seši no tiem ir izvirzīti balvai. Viņu vidū arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa jaunās interaktīvās ekspozīcijas. Šodien, 24. novembrī, konkursa žūrijas komisija viesojās tornī.

Torņa jaunās ekspozīcijas šodien klātienē apmeklēja Iveta Strupkāja (LIAA direktora vietniece eksporta jautājumos), Inese Šīrava (LIAA Tūrisma departamenta direktore), Kristīne Mickāne (LIAA Tūrisma departamenta vecākā projektu vadītāja), Jānis Bautra (LIAA Tūrisma departamenta vecākais projektu vadītājs), Linda Spārniņa (Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta vecākā eksperte), Anna Palelione (Latvijas lauku tūrisma asociācijas projektu vadītāja) un Anita Jokste (Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle, tūrisma aģentūras “Estravel Latvia” direktore). 

 

Vizītes laikā žūrijas pārstāvji izrādīja interesi par ekspozīciju tapšanas procesu un grūtībām, ar kurām nācās saskarties tās veidojot, kā arī jauno ekspozīciju apmeklētību gan vietējo, gan ārzemju ceļotāju vidū. 3. stāva ekspozīcijā “Jelgava laika griežos” žūrija atzinīgi novērtēja to, kā pasniegti nozīmīgākie Jelgavas vēstures fakti un to, ka vēsturi ir iespējams parādīt viegli uztveramā formā. Lielu interesi radīja 4. stāva ekspozīcija “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem”, kas parāda Jelgavas iedzīvotāju ģērbšanās stilus no sendienām līdz pat mūsdienām, kā arī sniedz iespēju apmeklētājiem virtuāli pielaikot senos kāzu tērpus un rotas. Savukārt 5. stāva ekspozīcijā “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts” žūrijas pārstāvji uzslavēja telpā radīto noskaņu, kas panākta ar fona mūzikas, ekspozīcijas instalāciju un audio ekrānu palīdzību, kā arī apbrīnoja iespēju atgriezties laikā un iejusties kādreiz varenajā Svētās Trīsvienības baznīcā.

 

Jāpiebilst, ka konkurss norit piecās nominācijās “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksporta līderis”, “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”, līdzīgi kā iepriekšējos gados, uzvarētājs tiks izvēlēts atklātā konkursā, tāpēc arī iedzīvotāji var iesaistīties novērtēšanā, no 28. novembra līdz 12. decembrim sniedzot savu balsojumu ziņu portālā “Delfi”.

 

Apbalvošanas ceremonija norisināsies 14. decembrī.

 

Visu piecu konkursa nomināciju uzvarētāji saņems Latvijas Republikas balvu 2000 eiro apmērā darījuma braucienam divām personām, tai skaitā līdzdalībai komersantu delegāciju sastāvā valsts augstāko amatpersonu vizītēs ārvalstīs, līdzdalībai LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālo darījuma braucienu, apmaksai. Tāpat uzvarētājiem tiks dotas tiesības izmantot attiecīgās konkursa kategorijas zīmi uz visiem saviem produktiem vai produktu līnijām, kā arī uz mārketinga materiāliem.

 

Konkursu “Eksporta un inovācijas balva 2022” organizē Ekonomikas ministrija, LIAA sadarbībā ar Centrālo statistikas pārvaldi, Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” un finanšu institūciju “Altum”.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs