-4.7 °C, 2.7 m/s, 91.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaEliasa muzejā – Latvijas dekoratīvais porcelāns tuvplānā
Eliasa muzejā – Latvijas dekoratīvais porcelāns tuvplānā
16/11/2023

Šodien, 16. novembrī, pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi “Kuzņecovs – tuvplāni. Latvijas dekoratīvais porcelāns”. Tajā varēs aplūkot Kuzņecova porcelānu no Zuzānu kolekcijas. Izstādē apkopts labākais no Kuzņecova fabrikā Latvijā radītā starpkaru laikā, un tā būs skatāma līdz 14. janvārim.

Izstāde Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā tapusi sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum”.

“Apjomīgākajā Latvijas mākslas kolekcijā – Zuzānu kolekcijā – līdzās vizuālās mākslas darbiem plaši pārstāvēta arī dekoratīvi lietišķā un rūpnieciskā māksla. Tā ilustratīvi atklāj tuvējā reģiona dekoratīvās mākslas ainu,” izstādi raksturo kuratore Marta Šuste. Savukārt Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja vadītājas vietniece Marija Kaupere papildina, ka izstādē jelgavniekiem ir iespēja aplūkot bagātīgos Latvijas porcelāna darbus tuvplānā.

M.Šuste norāda, ka izstādē “Kuzņecovs – tuvplāni. Latvijas dekoratīvais porcelāns” muzeja Reprezentācijas zālē eksponētas Kuzņecova fabrikā Latvijā starpkaru laikā radītas dekoratīvas vāzes un šķīvji no Zuzānu kolekcijas, kas gan kā unikāli priekšmeti tapuši reprezentatīvām dāvanām un kā pasūtījuma darbi atsevišķiem notikumiem, gan arī radīti kā plašāk pieejami dekoratīvi priekšmeti.

“Katrai izstādei savā ziņā jāatrod simbioze ar tai atvēlēto telpu. Tādēļ izstāžu sērijā “Kuzņecovs – tuvplāni” piedāvājam iespēju tuvāk ielūkoties atsevišķos Kuzņecova porcelāna atzaros – gan vizuāli, gan tematiski,” tā M.Šuste, papildinot: izstādes saturs veidojies, sekojot ekspozīcijas telpas reprezentativitātei apvienojumā ar Latvijas valsts svētku gaidīšanu. Līdz ar to izstādes apmeklētājiem ir iespēja aplūkot labāko no Latvijā Kuzņecova fabrikā radītā starpkaru laikā, tuvplānā izpētīt fabrikas dažādo mākslinieku un apgleznotāju rokrakstu un iepazīt dekoratīvo priekšmetu stila virzienus.