-3.2 °C, 2.9 m/s, 93.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiEņģeļi turpina sargāt kājāmgājējus
Eņģeļi turpina sargāt kājāmgājējus
05/01/2009

Foto: Ivars Veiliņš

Tu domā, ka aicinājums lietot atstarotāju tukšs sauklis vien ir? Bet varbūt tieši atstarotāji 2008. gada pirmajos trīs ceturkšņos ir izglābuši par 170 gājējiem vairāk, nekā šajā laika periodā pirms gada!

No 2008. gada sākuma līdz septembrim Latvijā ir ievainoti vai bojā gājuši 892 gājēji, kas ir par 170 cilvēkiem jeb 16 % mazāk, nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, liecina CSDD dati.

Iespējams, atceries 2007. gada nogalē Rīgas ielās redzamos vides objektus – eņģeļus, kas aicināja kājāmgājējus lietot atstarotājus. Šogad eņģeļi „iziet” plašākā sabiedrībā – Satiksmes ministrijas organizētā sociālā kampaņa „Kājāmgājēj, bez atstarotāja tu būsi eņģelis ” tiek īstenota ne vien Rīgā, bet vēl 14 citās Latvijas pilsētās – vietās, kurās reģistrēts vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits.

Šogad kampaņa tiek organizēta no 5. līdz 31. janvārim un tās laikā 15 Latvijas pilsētu centros – Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Cēsīs, Jēkabpilī, Valmierā, Ventspilī, Aizkrauklē, Limbažos un Madonā – būs izvietoti 63 vides objekti – eņģeļi. Sabiedriskā transporta pieturvietās un dinamiskajos stendos tiks izvietoti vides plakāti, bet pilsētu sabiedriskajā transportā – piekariņi. Kājāmgājējiem tiks dalīti atstarotāji.

Par kampaņas simbolu izraudzīts eņģelis, jo tas iejūtīgā, taču nepārprotamā veidā komunicē ideju par dzīvības zaudēšanu. Vides objekta – eņģeļa virsma ir pārklāta ar materiālu, kas rada spoguļa efektu, tādējādi ikviens garāmgājējs tajā var ieraudzīt sevi un padomāt par to, ka, vieglprātīgi izturoties pret drošību uz ceļa, šāds liktenis var piemeklēt tieši viņu.

Tāpat kā 2007. gadā, arī šogad kampaņas organizēšanā Satiksmes ministrija sadarbojas ar radošo aģentūru „Emergency”, kas 9. starptautiskajā reklāmas festivālā „Golden Hammer” 2008. gada otrajā pusē par vides objektu – eņģeļu – kampaņas ideju un realizāciju ieguva GrandPrix kategorijā „Labākais mediju pielietojums”.

Satiksmes drošības uzlabošana ir ne tikai viena no Latvijas, bet arī visas Eiropas Savienības prioritātēm, tāpēc šādiem mērķiem Kopiena ik gadu atvēl līdzekļus. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu Latvijā jau īstenoti 90 projekti satiksmes drošības uzlabošanai apdzīvotās vietās 5.8 miljonu latu apmērā, bet līdz 2015.gadam pašvaldības līdzīgu projektu īstenošanai vēl saņems 10.8 miljonus latu no ERAF. 2009. gada sākumā realizētās kampaņas „Kājāmgājēj, bez atstarotāja tu būsi eņģelis” kopējais finansējums ir apmēram 30 tūkstoši latu (ar PVN).


Informāciju sagatavoja
Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece
E-pasts: , tālrunis: 67028274