17.9 °C, 1.4 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaĒnu dienā aicina iepazīt operatīvo dienestu darbu
Ēnu dienā aicina iepazīt operatīvo dienestu darbu
28/01/2018

Ēnu dienā, kas notiks 14. februārī, Jelgavas skolēniem līdzās citu profesiju iepazīšanai būs iespēja izzināt arī operatīvo dienestu – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) – darba ikdienu. Interesenti varēs iejusties ātrās palīdzības ārsta palīga, ugunsdzēsēja glābēja un ugunsdrošības inspektora lomā.

NMPD Ēnu dienai aicina pieteikties 9.–12. klašu skolēnus. Interesenti varēs klātienē uzzināt, kā norit dienesta brigāžu ikdienas dežūra, kā brigādes saņem izsaukumus un spēj operatīvi uz tiem reaģēt. Tāpat skolēniem būs iespēja iekāpt neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvajā transportlīdzeklī un aplūkot tā specifisko aprīkojumu, kā arī izjautāt mediķus par viņu darbu. Ēnotāji varēs arī iemācīties veikt atdzīvināšanas pasākumus, izmantojot speciālu manekenu. Jelgavā šāda iespēja būs vismaz 20 skolēniem – ja interese būs liela, NMPD izskatīs iespēju palielināt ēnotāju skaitu.

 

Tāpat 14. februārī ar savu darba ritmu interesentus iepazīstinās VUGD ēnot dienesta personālu aicināti 1.–12. klašu skolēni. Skolēniem Jelgavā būs iespēja iejusties ugunsdzēsēja glābēja un ugunsdrošības inspektora profesijā. Jelgavā skolēniem VUGD piedāvā ēnot četrus ugunsdzēsējus glābējus un divus ugunsdrošības inspektorus.

 

Pieteikties ēnot NMPD darbiniekus

Pieteikties ēnot VUGD darbiniekus

 

Foto: Jelgavas pašvaldībs arhīvs

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē