25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiĒrģelnieks Aigars Reinis saņem Lielo mūzikas balvu
Ērģelnieks Aigars Reinis saņem Lielo mūzikas balvu
26/02/2020

25. februārī norisinājās “Lielās mūzikas balvas 2019” pasniegšanas ceremonija, kurā balva par izcilu darbu ansamblī tika piešķirta ērģelniekam Aigaram Reinim, kura vārds saistīts arī ar Jelgavu.

Balvu A.Reinim pasniedza mūziķis Renārs Kaupers, kura muzikālie pirmsākumi arī meklējami Jelgavā. Nominācija un balva ērģelniekam piešķirta par sadarbību gan ar koriem, gan solomāksliniekiem. Viņš muzicējis ar kori “Latvija” un Latvijas Radio kori, ar koriem “Ave Sol” un “Tēvzeme”, ar orķestri “Sinfonia concertante” un daudziem kamermūziķiem. A.Reinis pērn kļuva par Rīgas Doma titulāro jeb galveno ērģelnieku, vienlaikus pildot gan katedrāles mūzikas direktora, gan ērģelnieka funkcijas.

 

A.Reiņa darbības pirmsākumi meklējami Jelgavā, kur ērģelnieks ir dzimis. Savu muzikālo izglītību uzsācis Jelgavas Mūzikas vidusskolā, kur mācījies kordiriģēšanu un ērģeļspēli. Pēcāk Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā ieguvis maģistra grādu, mācoties ērģeļspēli pie Tālivalda Dekšņa. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ulas Eriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā.

 

Arī ērģelnieka karjeras pirmie soļi sperti tieši Jelgavā, desmit gadus no 1996. līdz 2006. gadam spēlējot Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savas profesionālās darbības sākumu ērģelnieks pieminēja arī savā uzrunā, saņemot balvu: “Dievs man ir devis darboties tādās izcilās vietās, kur skanēt ērģeļmūzikai. Tas ir jau sākotnēji Jelgavā ar lielākajām ērģelēm Zemgalē, vēlāk Vecā Ģertrūdes baznīca ar izcilo “Sauer” instrumentu un šobrīd Rīgas Doms.” Laiku par A.Reiņa darbību Jelgavā atceras viņa pēcgājēja – pašreizējā Annas baznīcas ērģelniece Māra Ansonska. “Viennozīmīgi varu teikt, ka Aigars ir nodevis savas zināšanas arī man, jo darbojāmies vienlaicīgi un viņš ir iemesls, kāpēc pati spēlēju ērģeles. Toreiz dziedāju baznīcas korī un darbojos kā viņa asistente pie ērģelēm, kur arī šī interese radās. Jāsaka, ka jau tad bija skaidri redzamas viņa augstās prasības pret mūziku un izpildījuma kvalitāti, kuras noteikti redzam un dzirdam tagad. Vēl nesen Ventspilī biju uz Aigara un viņa sievas Ilzes Reines koncertu, un tas viennozīmīgi ir pasaules līmenis mūzikā,” stāsta ērģelniece, piebilstot, ka A.Reinis ar koncertiem regulāri atgriežas arī Jelgavā.

 

 

Foto: Latvijas Televīzija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē