15.6 °C, 2 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiErudīcijas konkursā ”eXperiments” piedalās četras komandas no Jelgavas
Erudīcijas konkursā ”eXperiments” piedalās četras komandas no Jelgavas
13/03/2013

Latvenergo koncerna organizētajā erudīcijas konkursā ”eXperiments” piedalās 183 pamatskolas skolēnu komandas no visas Latvijas. Par Latvijas erudītākās komandas titulu cīnās arī četras komandas no Jelgavas – divas no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, viena no Jelgavas 4. vidusskolas un viena no Jelgavas 1.ģimnāzijas.

Foto: Konkursa ”eXperiments” logo

Latvenergo koncerna organizētajā erudīcijas konkursā ”eXperiments” startē 8. un 9. klašu jaunieši no 152 Latvijas skolām. Kopā 183 komandas – 40 no Latgales reģiona, 35 no Rīgas reģiona, 34 no Rīgas pilsētas, 25 no Vidzemes reģiona, 26 no Zemgales reģiona un 23 no Kurzemes reģiona – risina dažādu tipu un līmeņu fizikas uzdevumus, lai sacenstos par iespēju piedalīties fināla spēlē LNT tiešraidē. Maija sākumā būs zināms, kura komanda iegūs iespēju doties izglītojošā ceļojumā uz siltajām zemēm.
 
Pavisam 1281 ”eXperiments” dalībnieki jau izpildījuši pirmo pārbaudījumu jeb „Iesildīšanās testu” un kvalificējušies nākamajai konkursa atlases kārtai – „Eksperimentālajam izaicinājumam”. Pašlaik komandas papildina savas zināšanas un meklē atbildes uz ekspertu un citu dalībnieku sagatavotajiem uzdevumiem. Savukārt 25. martā tiks izziņotas katra reģiona piecas spēcīgākās komandas, kas piedalīsies ”eXperiments” pusfinālā. Noslēdzošajā neklātienes kārtā skolēni ne tikai risinās sarežģītākos fizikas uzdevumus, bet arī attīstīs savas kreatīvās prasmes, iesniedzot radošo uzdevumu.
 
Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar telekompāniju LNT, graudu pārstrādes uzņēmumu Dobeles dzirnavnieks, izdevniecību Lielvārds, žurnālu Ilustrētā Zinātne, skolēnu un studentu karti ISIC, vertikālo vēja tuneli Aerodium, mācību portālu par fiziku Fizmix.
 

Informāciju sagatavoja
Konkursa ”eXperiments” organizatori