-4.6 °C, 5 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiES Enerģētikas komisārs atklās Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru un piedalīsies diskusijā
ES Enerģētikas komisārs atklās Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru un piedalīsies diskusijā
02/04/2009

Otrdien, 7.aprīlī Jelgavu apmeklēs ES Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs. ES komisārs atklās Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru (ZREA) un piedalīsies diskusijā par enerģētikas jautājumiem

Pulksten 9.30 Pulkveža Brieža ielā 26, Jelgavā, notiks pirmās reģionālās enerģētikas aģentūras telpu atklāšana, kurā piedalīsies ES enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, ZREA valdes priekšsēdētājs Aigars Rublis un ZREA dalībnieki.

Plkst. 10.00 Jelgavas Reģionālajā pieaugušo izglītības centrā, Svētes ielā 33, notiks diskusija par enerģētikas jautājumiem. Diskusijā aicināti piedalīties ES komisārs Andris Piebalgs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas domju priekšsēdētāji, LLPA izpilddirektors, Vides ministrijas Klimata un atjaunojamo energoresursu departamenta direktors Valdis Bisters, Zemgales reģiona pašvaldību vadītāji un ZREA dalībnieki.

Plānots, ka diskusijas dalībnieki pievērsīsies tādiem jautājumiem kā Eiropas pilsētas mēru pakts, energopolitika Eiropas Savienības kontekstā, finansējuma piesaiste energoefektivitātes paaugstināšanai un Latvijas pilsētu pieredze šī jautājumu risināšanā.

Arvien biežāk pašvaldības saskaras ar energoefektivitātes, mājokļu renovācijas, enerģijas lietderīgas izmantošanas un CO2 izmešu jautājumiem, kas prasa saskaņotas rīcības plānošanu ilgtermiņā. Tādēļ Jelgavā ir atvērta Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra, kuras partneri ir Bauskas, Jēkabpils, Auces un Ozolnieku novada pašvaldības, SIA „Fortum Jelgava”, Jelgavas Nekustamo īpašumu pārvalde, Zemgales NVO atbalsta Centrs un Zinātnes inovāciju un testēšanas centrs. Biedrības dibināšanas iniciators ir Jelgavas pilsēta.

Aģentūras izveides mērķis ir veicināt enerģijas patēriņa samazināšanu, atjaunojamo energoresursu izmatošanas paplašināšanu, izmaksu samazināšanu par enerģiju, tādējādi veicinot vides un iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanu.

Biedrības dibināšana notiek ar Eiropas Inteliģentās Enerģijas aģentūras atbalstu, kur granta apjoms ir EUR 250 000. Kopējais projekta budžets ir EUR 480 983, no kuriem Jelgavas pašvaldības finansējums ir EUR 57 000. Partneru finansējums ir EUR 173 983.

Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību sektorā
Tel. 63005558