17 °C, 4.1 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaEsiet sveicināti Jelgavas pilsētas jaunajā mājaslapā!
Esiet sveicināti Jelgavas pilsētas jaunajā mājaslapā!
15/06/2023

Jelgavas pašvaldība ir izveidojusi jaunu, lietotājam draudzīgu mājaslapu – tajā informācija ir strukturēta, ievērojot lietotāja intereses un informācijas meklēšanas paradumus, un tā nodrošinās efektīvāku savstarpējo komunikāciju ar iedzīvotājiem. Ar informāciju par pilsētā notiekošo, pašvaldības pakalpojumu piedāvājumu un aktualitātēm arī turpmāk ikviens aicināts iepazīties mājaslapā Jelgava.lv.

Jau divus gadus pēc kārtas Jelgavas pašvaldības mājaslapas Jelgava.lv apmeklējumu skaits gadā pārsniedz divus miljonus, viennozīmīgi apstiprinot Jelgava.lv līderpozīcijas informācijas nodrošināšanā pilsētā. Mājaslapas apmeklējumu skaits 2022. gadā sasniedza 2 154 743, un tas palielinājies par pieciem procentiem jeb 104 573 apmeklējumiem, salīdzinot ar 2021. gadu. Savukārt unikālo lietotāju skaits pērn bija 1 663 763, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, palielinājies par četriem procentiem jeb 69 241 unikālo apmeklētāju.

Šobrīd Jelgavas mājaslapai ir izstrādāts jauns dizains. Tajā ir mainīta struktūra un pārkārtotas sadaļas ērtākai lietošanai. Mājaslapas dizains ir piemērots arī mobilajām ierīcēm, tāpēc tas pielāgojas konkrētā datora vai telefona ekrāna izmēram. Jāuzsver, ka modernizēta arī navigācijas sistēma un informācijas meklēšana un uzlabota mājaslapas funkcionalitāte – tā ir viegli administrējama un ērti lietojama kā iedzīvotājiem, tā pašvaldības darbiniekiem, kuri ikdienā publicē saturu mājaslapā Jelgava.lv. Jāpiebilst, ka mājaslapa ir izstrādāta atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445.

Jelgava.lv sākumlapas augšpusē attēlota galvenā izvēle ar septiņām sadaļām: “Jaunumi”, “Pilsēta”, “Pašvaldība”, “Institūcijas”, “Uzņēmējdarbība”, “Pakalpojumi” un “Kontakti”. Galvenes daļā blakus fotoattēliem pieejama otrā izvēle jeb ātrās piekļuves izvēle, kas attēlota, izmantojot piktogrammas ar četrām izvēlēm: “Pakalpojumi”, “Izglītība”, “Uzņēmējdarbība” un “Notikumu kalendārs”. Tāpat, lai informācija būtu pieejamāka, mājaslapas labajā sānu joslā ir izvietoti baneri.

Sākot darbu jaunajai mājaslapai, lietotāji aicināti ziņot par pamanītajām nepilnībām. Pamanīto kļūdu lūgums fiksēt kā ekrānuzņēmumu un kopā ar paskaidrojumu nosūtīt uz e-pasta adresi redaktors@jelgava.lv.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības mājaslapu izstrādāja SIA “Efumo SSC”, kas uzvarēja iepirkumā “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības tīmekļvietnes www.jelgava.lv izstrāde un informācija pārnešana”.