28.2 °C, 3.4 m/s, 42.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiFjordu un troļļu zemes noskaņas Jelgavā
Fjordu un troļļu zemes noskaņas Jelgavā
10/10/2006

14. oktobrī Jelgavā Kultūras namā plkst. 16:00 Jūras spēku orķestris, solisti Juris Stienis (alta saksofons), Andris Lapinskis (flīgelhorns), Jānis Eizengrauds (trombons) un viesdiriģents, Norvēģijas bruņoto spēku štāba orķestra galvenais diriģents majors Lars Eriks Gudims atskaņos norvēģu tautas melodijas un populārus The Beatles, Leonarda Bernsteina, Pola Saimona un citu autoru skaņdarbus.
Lars Eriks Gudims pazīstams kā viens no vadošajiem džeza un vieglās mūzikas aranžētājiem, komponistiem un diriģentiem Norvēģijā. Lars Eriks Gudims kā diriģents regulāri uzstājies ar Norvēģijas Karalistes militārajiem orķestriem, Norvēģijas Radio orķestri, Trondheimas un Kristiansandas simfoniskajiem orķestriem, Norvēģijas Jūras spēku Bigbendu, Bergenas Bigbendu un Eiropas radio džeza orķestri. Diriģents uzstājies arī ar tādām džeza mūzikas zvaigznēm kā Eddie Daniels (klarnete, ASV), Bob Mintzer (saksofons, ASV), The Real Group (Zviedrija) un citiem slaveniem izpildītājiem.

Jūras spēku orķestris
Latvijas Republikas Jūras spēku orķestris kopš 1992.gada darbojas kā ārštata orķestris obligātā dienesta karavīriem, bet kopš 1995.gada 6.jūnija – kā profesionāls augsta līmeņa orķestris. Jūras spēku orķestris veido Jūras spēku militāro ceremoniju muzikālo noformējumu, piedaloties ārvalstu bruņoto spēku komandieru, karakuģu sagaidīšanas un pavadīšanas ceremonijās, kā arī popularizē Latvijas Republikas Jūras spēkus ar aktīvu profesionālo koncertdarbību un līdzdalību starptautiskos militāro un profesionālo pūtēju orķestru festivālos. Šā gada martā starptautiskajā pūšamo instrumentu orķestru konkursā Paņevežā, Lietuvā orķestris ieguvis balvu par labāko obligātā skaņdarba interpretāciju, kā arī balvu par labāko solo izpildījumu ar orķestri (soliste Ilze Paegle, PO „Rīga“) un Grand Prix. Orķestra priekšnieks ir virsleitnants Uldis Locenieks, diriģents – virsleitnants Guntis Kumačevs.

Informāciju sagatavoja
Ieva Hmieļevska
Tālr.: 3404779 vai 26596186
e-pasts:
www.liepaja.lv