22.5 °C, 2.9 m/s, 53.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiFortum Daugavpilī iegādājas trīs neatkarīgus siltumenerģijas ražotājus
Fortum Daugavpilī iegādājas trīs neatkarīgus siltumenerģijas ražotājus
08/02/2018

SIA Fortum Latvia ir parakstījusi Kapitāla daļu pirkuma līgumu par īpašumu iegādi Daugavpilī, tostarp par SIA BK Enerģija, SIA Energy & Communication un SIA Sprino kapitāla daļu iegādi 100% apmērā, informē uzņēmumā.Saskaņā ar Konkurences likuma noteikumiem darījums ir pakļauts Konkurences padomes uzraudzībai, tāpēc Latvijas Republikas Konkurences padomē tiks iesniegts uzņēmumu apvienošanās ziņojums.

Iegādātie enerģijas ražošanas uzņēmumi turpinās piegādāt siltumenerģiju Pašvaldības akciju sabiedrībai “Daugavpils Siltumtīkli” un 2018. gadā nodrošinās ap 40% no pilsētai nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma.

Baltijas valstis ir svarīga Fortum tirgus daļa. Fortum Latvijā strādā jau desmit gadus un ir uzticams ilgtermiņa investors. Fortum ir iemantojis Jelgavas pašvaldības uzticību, veicot nepārtrauktas un nozīmīgas investīcijas pilsētas siltumapgādes sistēmā, to attīstot un padarot par zaļāko un ilgtspējīgāko Latvijā.

 

“Mēs ticam, ka Fortum Daugavpils reģionā var veicināt pārmaiņas enerģētikas nozarē. Mēs ļoti lepojamies ar savu veiksmes stāstu Jelgavā un esam pārliecināti, ka varam sniegt savas zināšanas arī Daugavpils iedzīvotājiem un uzņēmējiem,” stāsta Jūlija Sundberga (Julia Sundberg) Fortum biznesa vadītāja Latvijā.

 

Fortum ir viens no vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, kas ražo tīru enerģiju un nodrošina savus klientus ar siltumenerģiju, elektroenerģiju, dzesēšanu, kā arī piedāvā viedus risinājumus efektīvai resursu izmantošanai. Lai veicinātu pārmaiņas enerģētikas nozarē un padarītu mūsu pasauli tīrāku, Fortum vēlas cieši sadarboties un iesaistīt šajā procesā klientus un sabiedrību kopumā. Šobrīd Fortum ir darba devējs vairāk nekā 9 000 profesionāļiem Baltijas un Ziemeļvalstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. 2017.gadā pārdošanas apjoms sasniedza 4,5 miljardus eiro. Fortum akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā.

 

Latvijā Fortum strādā kopš 2007. gada. Kopš 2008. gada Fortum ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavas pilsētā. 2013. gadā Fortum nodeva ekspluatācijā Jelgavas biomasas koģenerācijas staciju, kas ir pirmā lielas jaudas biomasas koģenerācijas stacija Latvijā un spēj nodrošināt līdz pat 85% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas.

 

Foto no Jelgavas Vēstneša arhīva.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē