-4.4 °C, 4.3 m/s, 85 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Fortum” Jelgavā veido Latvijā pirmo siltumtrases saistvadu zem upes
“Fortum” Jelgavā veido Latvijā pirmo siltumtrases saistvadu zem upes
02/10/2012

Foto: Ivars Veiliņš

SIA “Fortum Jelgava” zem Lielupes izbūvē saistvadu, kas savienos abu krastu siltumapgādes sistēmas. Tas ir Latvijā pirmais šāda mēroga projekts.

Siltumtrases caurules zem Lielupes tiks ievietotas drošības čaulā. Čaulas diametrs ir 700 milimetru, bet tajā ievietojamās siltumapgādes caurules iekšējais diametrs būs 400 milimetru, bet izolācijas diametrs – 560 milimetru. Patlaban zem upes turpinās siltumtrases izbūve, kas savienos siltumtrases abos upes krastos.

Lai izbūvētu saistvadu, vispirms tika izurbta trase zem upes gultnes. Pēcāk šis urbums paplašināts, un pēc tam tajā ievilkta čaulas caurule. Pēc urbšanas un trases sagatavošanas caurule ievilkšana bijia jāīsteno nepilnas dienas laikā.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pauda prieku, ka iecere savienot siltumtrases abos upes krastos beidzot būs piepildījusies. A.Rāviņš uzsvēra, ka topošā biomasas koģnerācijas stacija stimulēs vietējos uzņēmējus, kas gādās vietējo kurināmo, jo patlaban, apkurē izmantojot gāzi, liela daļa naudas aizplūst uz Krieviju.

Lielupes krastu siltumapgādes sistēmu savienošanas projekta kopējās izmaksas ir 1 603 634 lati, no tiem 512 782 latus sedz Eiropas savienības Kohēzijas fonds (KF). Zem Lielupes gultnes iebūvējamais posms ir 380 metrus garš, bet kopējais saistvada garums ir 1,4 kilometri.

Saistvada projekts tiek īstenots no šā gada aprīļa līdz 2013.gada 18.februārim, un šis projekts ir daļa no jaunās “Fortum” biomasas koģenerācijas stacijas projekta, kurš tiek īstenots no 2011.gada jūnija līdz 2013.gada 9.septembrim, pēc kā pabeigšanas koģenerācijas stacija nodrošinās 85% no Jelgavas centralizēti piegādātās siltumenerģijas daudzuma. Šobrīd Pārlielupi apkalpo viena gāzes katlumāja. Abu pilsētas krastu savienošana siltumapgādi kopumā padarīs drošāku, tāpat tā izlīdzinās tarifus abos krastos.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē