18.5 °C, 2.7 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Fortum Latvia” saņem labas prakses balvu “Zelta ķivere”
“Fortum Latvia” saņem labas prakses balvu “Zelta ķivere”
06/11/2020

SIA “Fortum Latvia” pasniegta Valsts darba inspekcijas labas prakses balva “Zelta ķivere” par integrētā drošības pārvaldības rīka FRIDA izveidi, kas ļauj ātrāk un vienkāršāk reģistrēt un analizēt nelaimes gadījumus un bīstamās situācijas, kā arī mācīties no citu valstu pieredzes darba aizsardzības jomā. Balva pasniegta svinīgā ceremonijā konferences “Strādā gudri, nevis smagi – darba aizsardzības sistēmas digitalizācija” laikā.

Kā stāsta SIA “Fortum Latvia” Integrētās pārvaldības sistēmas vadītāja Marija Slaidiņa, darba drošība un drošas darba vides nodrošināšana ir neatņemama “Fortum” uzņēmumu kultūras daļa un ikviena darbinieka atbildība un pienākums. “Digitālā rīka FRIDA ieviešana darba drošības procesu pārvaldībā būtiski atviegloja un uzlaboja ne tikai informācijas apmaiņu un saziņu darbinieku starpā, bet palielināja arī darbinieku iesaisti darba drošības nodrošināšanā, īpaši ziņojot par potenciāli bīstamām situācijām, kas varētu kļūt par iemeslu kādam negadījumam. Digitālais rīks kalpo arī kā interaktīva instrukcija, kas soli pa solim ved uz precīzu pārvaldības procesu izpildi. Turklāt plaša, viegli atlasāma informācija palīdz gūt starptautisko pieredzi un no tās mācīties. FRIDA ir pieejama arī kā mobilā lietotne, kas ir ērti un vienkārši lietojama. Darbiniekiem vairs nav jātērē laiks garu birokrātisko veidlapu un tabulu aizpildīšanai – to paveic FRIDA, bet darbinieki var vairāk laika veltīt savai profesionālajai darbībai un izaugsmei,” uzsver M.Slaidiņa.

 

Šogad vērtējot pretendentus balvai “Zelta ķivere”, Valsts darba inspekcija meklēja Latvijas uzņēmumus, valsts un pašvaldību iestāžu labas prakses piemērus, kuru darba aizsardzības sistēmas un procesi “strādā gudri, nevis smagi”, un uzņēmumus, kas efektīvi izmanto inovatīvus digitālus risinājumus darba aizsardzības jomā. Labās prakses konkursu darba aizsardzībā “Zelta ķivere” organizē Valsts darba inspekcija, bet žūrijā bija pārstāvji arī no Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības.

 

 

Foto un informācija: “Fortum Latvia”