23.3 °C, 2.8 m/s, 62.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaFotogrāfs Juris Zēbergs piedāvā Jelgavas skatu virtuālo izstādi
Fotogrāfs Juris Zēbergs piedāvā Jelgavas skatu virtuālo izstādi
03/05/2020

Laikā, kad nenotiek mākslas izstādes klātienē, arvien vairāk mākslinieku un darbu autoru ar savu daiļradi iepazīstina virtuāli. Apkopojot fotogrāfijas, kas tapušas pēdējo 7 gadu laikā, fotogrāfs Juris Zēbergs (AFIAP) izveidojis apjomīgu virtuālo izstādi ar Jelgavas pilsētvides skatiem “Mana pilsēta – Jelgava”, ļaujot paraudzīties uz pazīstamām vietām no neierastiem skatpunktiem un dažādos gadalaikos. Izstāde fotogrāfa “Facebook” profilā būs apskatāma visu maija mēnesi kā veltījums Jelgavai un tās iedzīvotājiem pilsētas svētkos.

“Iedvesmojos no mūziķiem un māksliniekiem, kas pielāgojas šai ārkārtējai situācijai un rīko koncertus, lekcijas un izstādes virtuāli. Šādā veidā, ar savu darbu izstādi, vēlos iepriecināt cilvēkus,” stāsta fotogrāfiju autors J.Zēbergs. Viņš piebilst, ka savas profesionālās darbības laikā piedalījies un rīkojis daudzas izstādes Jelgavā un par Jelgavu, tomēr neviena no tām nav bijusi darbu ziņā tik daudzskaitlīga, kā virtuāli apskatāmais fotogrāfiju albums. Izstādē apkopoti darbi, kas tapuši pēdējo 7 gadu laikā, vairumam no tiem parādot pilsētu pēdējos 2 gados. Jaunākie virtuālās izstādes darbi tapuši šā gada aprīlī. Daži no darbiem nav tikuši izrādīti iepriekš.

 

Fotogrāfs atklāj, ka unikālus rakursus fotogrāfijās palīdz atrast un ieraudzīt redzes atmiņa, intuīcija un iztēle: “Nebraucu ar mašīnu, bet pa pilsētu eju kājām. Man ir laba redzes atmiņa, tāpēc piefiksēju vietas pilsētā un vēroju laikapstākļus. Kad ir pateicīgs laiks fotografēšanai, zinu, kur jāiet un uzņemu plānotos kadrus.” J.Zēbergs skaidro, ka fotogrāfiju uzņemšanas procesam pieiet pārdomāti, līdz ar to arī veidojot virtuālo izstādi, nebija nepieciešama liela atlase, no laika gaitā papildinātajām foto mapēm izņemot vien attēlu dublikātus.

 

Kā daudziem fotogrāfiem, arī J.Zēbergam šajā laikā darba apmērs ir būtiski samazinājies, tomēr turpinās personīgi projekti, tostarp strādāts pie jaunām izstādēm. Tāpat fotogrāfs gatavo darbus, ko iesniegt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” fotoakcijai “Sajūti Jelgavu!”.

 

J.Zēberga virtuālo izstādi “Mana pilsēta – Jelgava” var apskatīt ŠEIT.

 

 

Foto: Juris Zēbergs (AFIAP)

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē