23.9 °C, 5 m/s, 45.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsFutbolisti jauno sezonu sāks 16. jūnijā; pagaidām – bez skatītājiem
Futbolisti jauno sezonu sāks 16. jūnijā; pagaidām – bez skatītājiem
14/06/2020

Līdz ar ārkārtējās situācijas atcelšanu no 10. jūnija ir atļauta pilnvērtīga treniņu norise profesionāļiem, amatieriem un jauniešiem un sporta sacensību organizēšana. Latvijas Futbola federācija (LFF) pieņēmusi lēmumu jauno Latvijas Optibet Virslīgas čempionāta sezonu futbolā uzsākt 15. jūnijā. FK Jelgava meistarkomanda sezonas pirmo spēli aizvadīs 16. jūnijā, izbraukumā spēlējot pret Optibet Virslīgas debitantu FK Tukums 2000/TSS

LFF informē, ka sezonas pirmajā spēļu kārtā 15. un 16. jūnijā tiks aizvadītas piecas spēles. Lai gādātu par dalībnieku drošību, tās norisināsies saskaņā ar federācijas sanitāro protokolu un katras spēles individuālo iesaistīto personu akreditēšanas sistēmu.

 

Jelgavas komandai pirmā spēle paredzēta pret FK “Tukums 2000/TSS”, ar ko bija iecerēts tikties jau martā, kad Virslīgas sezonas sākums ārkārtējā stāvokļa dēļ tika atcelts. Spēle notiks 16. jūnijā pulksten 19 Tukuma pilsētas stadionā. “Futbolisti ir noilgojušies pēc kārtīga futbola. Psiholoģiski visi ir gatavi jaunajai sezonai, bet to, cik gatavi viņi ir fiziski, parādīs pirmās spēles. Interesanti sanācis, ka šogad gatavošanās sezonai ir ilgāka nekā pati sezona,” saka FK “Jelgava” valdes loceklis Ainārs Tamisārs, papildinot, ka komandai klātienē pagājušajā nedēļā pievienojies arī galvenais treneris baltkrievs Oļegs Kubarevs ar savu komandu, kā arī leģionāri no Ukrainas, kuriem 4. jūnijā noslēdzās pašizolācija.

 

Šīs sezonas sākums būs zīmīgs ar vēl kādu jaunu pieredzi – vairāk nekā 20 gadu vēsturē futbola sezona pirmo reizi sāksies bez skatītājiem. “Futbola federācijas sanitārais protokols nosaka, cik spēlētāju, kāds medicīnas personāls, cik treneru drīkst atrasties stadionā, bet ailītē iepretim skatītājiem ierakstīts “nulle”. Iespējams, piesardzība nenāks par skādi. Pirmās spēles noteikti tiks aizvadītas bez skatītājiem, bet, izvērtējot situāciju, sezonas gaitā var būt izmaiņas,” tā A.Tamisārs. Pirmās mājas spēles FK “Jelgava” paredzētas 20. un 30. jūnijā, un šobrīd nav zināms, kur tās notiks – vai nu kluba bāzē Kārklu ielā 6, vai Zemgales Olimpiskajā centrā. Lielā mērā tas atkarīgs no tā, vai spēlēs drīkstēs piedalīties skatītāji. Precīzāka informācija par spēlēm tiks publicēta futbola kluba mājaslapā www.fkjelgava.lv. 

 

Jāpiebilst, ka, tāpat kā citi Latvijas Virslīgas futbola klubi, arī FK “Jelgava”, gatavojoties jaunajai sezonai, jūnija sākumā aizvadīja pārbaudes spēles ar Virslīgas komandām, tikai tās notika kaimiņvalstī Lietuvā, kur ierobežojumi attiecībā uz sportu nebija tik strikti. 3. jūnijā Lietuvas pilsētā Mažeiķos jelgavnieki nospēlēja neizšķirti ar FK “Liepāja”, bet 7. jūnijā Šauļos piedzīvoja zaudējumu 0:1 pret FK “RFS” komandu.

 

 

Foto: no FK “Jelgava” arhīva

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē