23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaGada balvu uzņēmējdarbībā saņem deviņi Jelgavas uzņēmumi
Gada balvu uzņēmējdarbībā saņem deviņi Jelgavas uzņēmumi
23/11/2023

Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) trīs nominācijās jau piekto reizi pasniegtas Jelgavas valstspilsētas Gada balvas uzņēmējdarbībā. Kopumā apbalvoti deviņi pilsētas uzņēmumi, kuru preces un pakalpojumus augstu novērtējuši un pašvaldības konkursam pieteikuši klienti. Tāpat pasākumā pirmo reizi godināti arī Jelgavas pašvaldības rīkotā sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” dalībnieki, apbalvojumu pasniedzot četriem uzņēmumiem.

“Jau piekto gadu šajā pasākumā pulcinām pilsētas uzņēmējus, lai teiktu lielu paldies par jūsu veikumu. Tieši uzņēmēji ir tie, kas, nomaksājot nodokļus, palīdz augt un attīstīties pilsētai. Šodien ierastā kārtība daudzās jomās strauji mainās – pandēmija ir beigusies, bet turpinās karadarbība Ukrainā un konflikts Austrumos, piedzīvojam enerģētikas cenu kāpumu un dažādu citu regulāro izdevumu sadārdzinājumu. Tie ir izaicinājumi, kuri mums liek apstāties un apdomāties, tomēr vienlaikus motivē kļūt stiprākiem, zinošākiem un radošākiem. Vēlu arī turpmāk būt drosmīgiem, pieņemot lēmumus, spēt pielāgoties apstākļiem un turpināt meklēt jaunas attīstības iespējas,” par ieguldīto darbu pateicās un pasākuma gaitā uzņēmējus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Savukārt ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone papildina, ka gada balvas pasākums ir iespēja teikt paldies pilsētas uzņēmējiem par devumu Jelgavas ekonomikas attīstībā, kā arī preču un pakalpojumu nodrošināšanā, un vienlaikus iedvesmot ar veiksmes stāstiem arī citus esošos vai topošos uzņēmējus. “Esam gandarīti apbalvoto uzņēmumu vidū redzēt stabilus, nopietnus uzņēmumus, kuri gadu gaitā spēj rādīt piemēru, kā iespējams ne vien pielāgoties mainīgajiem ekonomiskajiem apstākļiem, bet arī attīstīt un mērogot savu biznesu. Vērtēšanas procesā tiek ņemti vērā dažādi uzņēmējdarbības aspekti, piemēram, sociālā atbildība, inovācijas produktu un pakalpojumu attīstībā, videi draudzīgi risinājumi. Likumsakarīgi, ka visi ilgtspējīgie uzņēmumi, kuri šogad ir konkursa laureāti, guvuši ievērojamus panākumus šo aspektu realizācijā,” vērtē L.Miķelsone, akcentējot: visus pretendentus konkursam pieteikuši pateicīgie klienti – un arī tas ir būtisks apliecinājums šo uzņēmumu darbības kvalitātei.

Jāpiebilst, ka konkursā uzņēmumus vērtēja trīs nominācijās – «Sociāli atbildīgs uzņēmums», «Radošs uzņēmums» un «Gada debija» –, katrā aptverot uzņēmumus, kuros darbinieku skaits ir no 1 līdz 10, uzņēmumus, kuros darbinieku skaits ir no 11 līdz 50, un uzņēmumus, kuros darbinieku skaits pārsniedz 51. No kopumā 13 pieteiktajiem uzņēmumiem konkursa nosacījumiem atbilda un tālākai vērtēšanai tika virzīti deviņi.

Vērtēšanas gaitā tika ņemts vērā, piemēram, cik droša ir uzņēmuma darba vide, vai uzņēmums ir videi draudzīgs, kāda ir uzņēmuma reputācija, vai tajā ir inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstība, cik liels ir uzņēmēja ieguldījums Jelgavas vārda popularizēšanā, vai uzņēmējs atbalsta sporta, izglītības un kultūras attīstību pilsētā. Lai konkursa komisija labāk iepazītu izvirzītā uzņēmuma veikumu pieteiktajā kategorijā, žūrijas komisijas pārstāvji apmeklēja uzņēmumus klātienē.

Uzņēmumi, kuros darbinieku skaits ir līdz 10 cilvēkiem, saņēma 500 eiro pašvaldības naudas balvu, uzņēmumi ar darbinieku skaitu no 11 līdz 50 – 800 eiro naudas balvu, bet uzņēmumi ar darbieku skaitu 51 un vairāk – 1000 eiro nadas balvu. Kā arī katrs uzņēmums saņēma īpašu stikla balvu.

Būtiski uzsvērt, ka pasākuma gaitā ZRKAC pirmo reizi balvas saņēma arī četri pašvaldības rīkotā sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” dalībnieki, kuri konkursā piedalījās ar idejām, kas rada labvēlīgu un nozīmīgu sociālo ietekmi. Tā konkursam pieteiktas idejas par publiski pieejamās profesionālās ierakstu studijas izveidi, izlaušanās spēli kultūras mantojuma izzināšanai, atbalstu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un viņu vecākiem, kā arī ideja par mūsdienu deju ūdenī.

Saņemot ideju pieteikumus, konkursa vērtēšanas komisija sākotnēji pārbaudīja iesniedzēju atbilstību konkursa nolikuma prasībām, savukārt nākamajā konkursa kārtā pretendenti prezentēja komisijai savas konkursa idejas mērķi, atklājot, kāda nozīmīga sociālā ietekme tiktu radīta tās realizācijas rezultātā. Vērtējot ideju, tika ņemts vērā idejas inovatīvais aspekts, idejas apraksta vispusīgums un kvalitāte, idejas sociālā ietekme, idejas izaugsmes potenciāls, mērķa grupa, kā arī apzināts, vai naudas balva tiks izmantota idejas realizācijai. Uzvarētāji tika noteikti, pēc minētajiem kritērijiem piešķirot punktus.

Konkursa “Impulss” laureāti pasākumā saņēma naudas balvu: 1. vieta –1000 eiro; 2. vieta – 750 eiro; 3. vieta – 500 eiro. Tāpat komisijai piešķīra vienu veicināšanas balvu 100 eiro apmērā.

Gada balvas uzņēmējdarbībā saņēmēji

Kategorijā “Radošs uzņēmums”:

SIA “Pasākumu aģentūra Dace”

SIA “Barboleta”

SIA “Latvijas piens”

 

Kategorijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums”:

SIA “Migro”

SIA “Mītavas Elektra”

SIA “Evopipes”

 

Kategorijā “Gada debija”:

SIA “EM doktorāts”

SIA “EB-beauty”

SIA “Jelgava poliklīnika”

 

Sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” balvas saņēmēji

1. vieta – SIA “Atbalsta un attīstības centrs “Kopā”

2. vieta – SIA “Austras raksti”

3. vieta – SIA “BJMK”

Veicināšanas balva – SIA “Benfit Pro”