24.8 °C, 1.4 m/s, 47.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiGada beigās bibliotēkā būs lifts
Gada beigās bibliotēkā būs lifts
21/10/2022

Lai uzlabotu vides pieejamību Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, ēkas pagalma pusē, tiek izbūvēts lifts. Tam jābūt gatavam līdz šā gada beigām, un iekļūšana liftā paredzēta no ēkas iekšpuses.

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa stāsta, ka ir noslēgušies visi zemes darbi, kas saistīti ar lifta būvniecību. “Izbūvēti lifta pamati, sakārtotas un pārbūvētas inženierkomunikācijas, tostarp uz citu vietu pārcelta lietusūdens kanalizācijas aka. Šobrīd tiek būvēta lifta šahta. Lifts jau ir iegādāts un glabājas būvnieku noliktavā. Plānots, ka tas tiks uzstādīts tuvāko divu mēnešu laikā, bet pēc tam turpināsies lifta apdares darbi,” stāsta L.Zariņa. Lifts tiek izbūvēts ārā bibliotēkas pagalma pusē, bet iekļūt tajā varēs no ēkas iekšpuses. “Līdz ar lifta izbūvi būtiski tiks uzlabota vides pieejamība mūsu bibliotēkā – lasītavu ēkas 2. stāvā, pasākumus Krišjāņa Barona zālē pilnvērtīgi varēs apmeklēt, kā arī citus pakalpojumus saņemt cilvēki ar kustību traucējumiem un ģimenes ar maziem bērniem,” stāsta bibliotēkas vadītāja, piebilstot, ka šobrīd tas ir apgrūtinoši, jo uz otro stāvu ved tikai kāpnes.

 

Liftam jābūt izbūvētam līdz šī gada beigām.

 

Darbus konkursa kārtībā veic SIA “Tools Vendor” par kopējo summu 244 244 eiro. Lifts tiek izbūvēts par pašvaldības budžeta līdzekļiem, ņemot ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē