14.7 °C, 3.6 m/s, 74.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība“Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2020” – projekts “Zenit stāsti”
“Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2020” – projekts “Zenit stāsti”
13/05/2021

No 16. līdz 31. martam norisinājusies balsošana par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada balvas nominācijai “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2020” pieteiktajiem notikumiem. Par gada notikumu Latvijas bibliotēkās aizvadītajā 2020. gadā nosaukts projekts “Zenit stāsti”, kura tapšanā piedalījās arī Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Kā informē LBB, nominācijai bija izvirzīts 21 notikums, ietverot gan nacionālas un reģionālas nozīmes, gan vietēja mēroga notikumus. Balsošanas procesā piedalījās 426 balsotāji. Pirmo vietu balsojumā un titulu “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2020” ieguva projekts “Zenit stāsti”, kuru īstenoja Latvijas Nacionālā bibliotēka ciešā sadarbībā ar British Council Latvia, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Jelgavas pilsētas bibliotēku, Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un Latgales Centrālo bibliotēku.

 

Projekta gaitā jaunieši vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, bija aicināti uzrunāt radiniekus, kas šo laiku piedzīvojuši un dokumentējuši fotogrāfijās, un fiksēt viņu stāstus, tādējādi piedaloties vērienīgā digitalizācijas akcijā, kas ļaus laikmeta liecības saglabāt nākamajām paaudzēm. Jelgavā projekta laikā iegūti 29 stāsti, Iesaistoties 44 jauniešiem. Vairāk par Jelgavas “Zenit stāstiem” – ŠEIT un zemāk pievienotajā Jelgavas pilsētas bibliotēkas video.

 

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē