-5.3 °C, 3.8 m/s, 84.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiGaida 11. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu
Gaida 11. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu
30/11/2008

Dalībai 11. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā apstiprinātas 15 komandas, kas pārstāv 9 valstis.

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks 2009. gadā no 9. līdz 15. februārim, Jelgavā.

Līdz 14. novembrim mākslinieki varēja iesniegt savus pieteikumus un darbu skices gan individuālajām, gan komandas skulptūrām par tēmu – MĪLAS GALAKTIKTA (Galaxy of Love). Pieteikumi tika saņemti no 42 māksliniekiem. Dalībai festivālā žūrijas komisija apstiprināja 15 komandas, pārstāvot 9 valstis – Latvija, Lietuva, Krievija, Nīderlande, Īrija, Lielbritānija, Austrija, ASV un Ungārija. Šogad festivāla žūrija sadalīs balvu fondu 5900 EUR.

Festivāla dalībnieku vidū ir pieredzējuši ledus un smilšu tēlnieki, kas pierādījuši savas prasmes iepriekšējos festivālos, kā arī Jelgavā vēl nebijuši mākslinieki. Festivālā piedalīsies amerikāņu mākslinieks Stīvs Lesters (Steve Lester), kurš ir pasaulē lielākā ledus skulptūru festivāla „Ice art” Fērbenksā, Aļaskā dibinātājs. Viņš veidojis ledus skulptūras arī Ziemas Olimpiskajām spēlēm Lillehamerē 1994. gadā. Lielbritānijas dalībnieki – Metjū Čaloners (Mathew Chaloner) un Metjū Fosters (Mathew Foster) ir pieprasīti ledus skulptori no Liverpūles, viņu veidotās ledus skulptūras ir papildinājušas tādu pasaules slavenu zīmolu kā „Gucci”, „Reebok”, „Jaguar” un citi prezentācijas. Mākslinieki veidojuši arī ledus skulptūru Kventina Tarantīno filmas pirmizrādes pasākumam.
 

Skatītāji mākslinieku radītajā „Mīlas galaktikā” varēs ieskatīties festivāla noslēgumā, kas notiks 14. februārī, Sv. Valentīnas dienā.
Festivāla tēmas izvēle ir kā pamudinājums paskatīties uz mūsdienu cilvēka attiecībām. Informācijas tehnoloģiju attīstība veido 21. gadsimta cilvēku, kas pasauli tver kā audiovizuālu kopumu. Tehnoloģijas arvien vairāk aizpilda mūsu ikdienu un ar laiku cilvēku dzīves vienlīdz risināsies kā realitātē, tā virtualitātē. Attīstoties šai tendencei, cilvēkiem, tāpat kā kārtot biznesa lietas, iepirkties, apmaksāt rēķinus, arī savstarpējās attiecības veidot ir vienkāršāk ar elektronisko mediju starpniecību. Tāpat arī mīlestība tiek pakļauta tehnoloģiju ietekmei. Tāpēc arī festivāla noslēgums norisināsies Sv. Valentīna dienā, lai visiem atgādinātu par mīlestības pamatvērtībām.
 
Arī šogad, tāpat kā aizvadītajā gadā, skulptūras tiks veidotas no divu veidu ledus. SIA „Frostiart Baltic” kristāldzidrie pārtikas ledus bloki (1 x 0,5 x 0,25m) pārtaps 30 mazajās skulptūrās, savukārt 15 lielās skulptūras (līdz 4 m augstumam) tiks veidotas no dabīgā ledus, kas mēros tālo ceļu no Somijas pilsētas Pello (30 ledus bloki, kuru dimensijas ir 2 x 1 x 0,5m).

Pagājušajā, 10 gadu jubilejas festivālā piedalījās 26 mākslinieki no Latvijas, Čehijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Somijas, Turcijas, Beļģijas, Itālijas un Kanādas, kas izveidoja 26 mazās skulptūras un 13 lielās skulptūras (kas sasniedza 4m augstumu) par tēmu – Ūdenspasaule. Ledus skulptūras varēja apskatīt tikai 9. februārī, jo slikto laika apstākļu dēļ to mūžs bija īsāks kā citkārt un tās apskatīja 46 000 apmeklētāju.

Uz tikšanos Mīlas galaktikā, Jelgavā!

Saistītie raksti

Informāciju sagatavoja
Ivars Pirvics
JPPA „Kultūra”
Projektu vadītājs