26.9 °C, 2.3 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiVēl gaida pieteikumus tehnikas un inovācijas festivālam “Mehatrons 2023”
Vēl gaida pieteikumus tehnikas un inovācijas festivālam “Mehatrons 2023”
07/08/2023

Lai popularizētu metālapstrādes un mašīnbūves nozari, izglītības un karjeras iespējas tajā un tehnikas un inovācijas produkciju, aicina interesentus pieteikties ikgadējam tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons 2023”, kas šogad notiks 9. septembrī no pulksten 10 līdz 15 Pasta salā, apvienojot tradicionāli Inženieru dienas un Metāla svētkus.

Jelgavas un Zemgales uzņēmumi aicināti pieteikties pasākumam, nodrošinot demonstrējumus, izmēģinājumus inženierzinātnēs, kā arī sniedzot informāciju par prakses un karjeras iespējām uzņēmumos. Augstskolas un izglītības iestādes aicinātas pieteikties, lai festivālā iepazīstinātu ar izglītības iespējām inženierzinātņu programmās, kā arī rosinātu bērnos un jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnisko jaunradi. Tāpat savus izstrādājumus un jaunrades darbus aicināti prezentēt arī amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi. Pieteikumi jāiesūta līdz 25. augustam, norādot organizācijas nosaukumu, kontaktinformāciju un īsu stenda aprakstu. Uzņēmēji un amatnieki aicināti pieteikties, rakstot e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 63012155, 28342419. Savukārt izglītības iestādes, biedrības un tehniskās jaunrades skolas aicinātas pieteikties, rakstot e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 63012159, 29222737.

Tāpat 9. septembrī Pasta salā notiks arī tradicionālais metinātāju profesionālās meistarības konkurss. Arī šai aktivitātei nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, kas jāveic līdz 7. septembra pulksten 17, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi metalapstrade@zrkac.jelgava.lv, vai piesakoties pa tālruni 27800576. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Savukārt izgudrotājiem ir iespēja pieteikties uz izgudrojumu un inovāciju izstādi “Minox Zemgale 2023”, rakstot e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot pa tālruņiem 63012155, 28342419. Lai veicinātu un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) šo aktivitāti nodrošina kopš 2018. gada. Tāpat kā citus gadus, arī šogad izgudrojumu izstādē var piedalīties ikviens, kuram ir kāds izgudrojums, – dalībai nav ne vecuma, ne arī citu ierobežojumu.

Pasākuma organizatori ziņo, ka šogad pasākumā būs “Masoc TehnoBuss” – mobila demonstrāciju laboratorija ar pilnas funkcionalitātes tehnoloģiskajiem stendiem un automatizētas apstrādes darba galdiem. Gaidāmas arī dažādas aktivitātes bērniem un jauniešiem – robotikas darbnīcas, STEM brīvdabas darbnīcas un Miniphanomenta izzinošās eksperimentu stacijas. Tāpat festivāla ietvaros notiks ZRKAC pieaugušo izglītības mācību gada atklāšana un iespēja uzzināt par piedāvājumu profesionālajai un personības izaugsmei – kursiem, semināriem, konsultācijām. Notiks Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu metālapstrādes un mašīnbūves nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss, kā arī norisināsies dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss “Zinātne uz skatuves”.