2.7 °C, 2.4 m/s, 90.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaGatavojoties Ledus skulptūru festivālam, ierobežota pieeja Pasta salai
Gatavojoties Ledus skulptūru festivālam, ierobežota pieeja Pasta salai
24/01/2023

Lai tehniski sagatavotos 24. Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam, no 26. janvāra apmeklētājiem nav pieejama Pasta sala aiz slidotavas un bērnu rotaļu laukuma. Savukārt no 3. līdz 5. februārim slidotava un rotaļu laukums atradīsies festivāla teritorijā, un būs pieejams tikai pasākuma apmeklētājiem.

“Ledus skulptūras taps nepilnas nedēļas laikā – tēlnieki darbu uzsāks jau 30. janvārī no rīta un turpinās līdz 3. februārim. Tāpēc jau ceturtdien, 26. janvārī, sāksim festivāla norises vietas sagatavošanu – tiks ierobežota teritorija, vilkti elektrības pievadi, uzstādīts aprīkojums un teltis, kur mākslinieki strādās un vēlāk tiks eksponētas skulptūras,” skaidro pašvaldības iestādes “Kultūra” Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics. Uz salu šajā laikā kursēs transports, kas pievedīs inventāru un 29. janvārī visas dienas garumā – arī no destilēta ūdens speciāli saldētus kristāldzidrus ledus blokus bez gaisa burbuļiem.

 

24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls notiks no 3. līdz 5. februārim Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava”.  32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm kals un slīpēs 80 tonnas ledus, lai atklātu savu redzējumu par senajām dievībām.

 

Žūrija vērtēs 45 konkursa ledus skulptūras. 15 no tām būs komandu darbs, bet 30 veidos mākslinieki individuāli. Šie darbi būs izvietoti J.Čakstes bulvārī un tos papildinās arī lielformāta ledus fotoskulptūras, kuras veido tēlnieks Kārlis Īle. Savukārt Pasta salā ērti būs apskatāmas komandu skulptūras, fotoobjekti, ledus bārs un paraugdemonstrējumu laikā izveidotās skulptūras.

 

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” būs paraugdemonstrējumu duelis, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tur notiks arī festivāla koncertu programma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā