14 °C, 1.7 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsGatis Sprukts – rezultatīvākais hokejists aizvadītajā sezonā
Gatis Sprukts – rezultatīvākais hokejists aizvadītajā sezonā
20/03/2020

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija ieviesusi izmaiņas “Optibet” hokeja līgā, un Latvijas Hokeja federācija nolēmusi šogad čempionu titulu nepiešķirt, sarindojot komandas pēc regulārā čempionāta rezultātiem. HK “Zemgale/LLU” ieņem 5. vietu, savukārt mūsu komandas uzbrucēja Gata Sprukta individuālā statistika viņu ierindo rezultatīvāko spēlētāju saraksta 1. pozīcijā.

G.Sprukts regulārajā čempionātā 35 spēlēs guva 19 vārtus un izdarīja 33 rezultatīvas piespēles, sakrājot 52 rezultativitātes punktus un ieņemot 1. vietu Latvijas hokeja čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

 

“Regulārais čempionāts bija ļoti aizraujošs! Uzskatu, ka hokeja virslīgas līmenis ir cēlies, ko apliecina arī rezultāti – katra komanda varēja cīnīties ar katru, un, manuprāt, šosezon nebija viena izteikta favorīta. Jelgavas komandai šosezon gāja kā pa kalniem – vienubrīd spējām rādīt ļoti labu sniegumu, bet pēc tam atkal dažas spēles nospēlējām nepārliecinoši. Personīgi man visvairāk atmiņā palikušas spēles pret HK “Olimp” – mums jau no pirmās spēles bija sava veida derbijs pret viņiem, katra spēle bija aizraujoša. Tā ir komanda ar skaļiem uzvārdiem, tāpēc vēlējāmies pierādīt viņiem, ka arī mēs mākam spēlēt,” stāsta hokejists. HK “Zemgale/LLU” aizvadītajā sezonā ar HK “Olimp” nospēlēja piecas spēles: pirmajā spēlē uzvarēja ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā, otrajā zaudēja ar 2:3 papildlaikā, trešajā uzvarēja ar 5:1, ceturtajā zaudēja ar 1:3, piektajā uzvarēja ar 3:2 papildlaikā.

 

Vēl G.Spruktam spilgti atmiņā palikusi pēdējā mājas spēle pret HK “Mogo” 15. februārī, kurā Jelgavas komanda pēdējās 15 minūtēs spēja atspēlēties no rezultāta 2:5 un uzvarēt ar 7:5. “Šī spēle mums deva labu pārliecību pirms izslēgšanās spēlēm, kurās mēs būtu varējuši daudzus pārsteigt, bet diemžēl šogad to nesanāks apliecināt, jo sezona ir beigusies – izslēgšanas spēļu kārta nenotiks,” spriež hokejists.

 

Runājot par savu individuālo sniegumu, G.Sprukts uzsver, ka nespētu iegūt 1.  vietu rezultatīvāko spēlētāju topā bez komandas un maiņas partneru atbalsta un palīdzības. “Man izveidojās ļoti laba saikne ar maniem maiņas partneriem krievu leģionāriem Aleksandru Pavļenko un Jegoru Kurbatovu. Mēs cits citu labi jutām uz laukuma, bija patīkami spēlēt ar šiem abiem spēlētājiem,” vērtē G.Sprukts.

 

G.Sprukts hokejā trenējas jau 17 gadus. Hokejista gaitas viņš uzsāka Jelgavā pie trenerēm Lolitas Andriševskas un Evas Dinsbergas.

 

 

Foto: Ruslans Antropovs