22.8 °C, 2.8 m/s, 44.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Ghetto Basket” un “Ghetto Football” sacensības Jelgavā
“Ghetto Basket” un “Ghetto Football” sacensības Jelgavā
30/05/2014

31.maijā pulksten 11 pie Jelgavas sporta halles norisināsies pilsētas čempionāts ielu basketbolā, kas vienlaikus būs arī pirmais "Ghetto Basket" posms. Latvijā plaši pazīstamās ielu basketbola sacensības "Ghetto Basket" pēdējo reizi Jelgavā notika 2010.gadā. Pirmo reizi plānotas arī "Ghetto Football" sacensības.

Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

31.maijā pulksten 11 pie Jelgavas sporta halles norisināsies pilsētas čempionāts ielu basketbolā, kas vienlaikus būs arī pirmais “Ghetto Basket” posms. Latvijā plaši pazīstamās ielu basketbola sacensības “Ghetto Basket” pēdējo reizi Jelgavā notika 2010.gadā. Pirmo reizi plānotas arī “Ghetto Football” sacensības.
 
Kopumā visas vasaras garumā paredzēti astoņi ielu basketbola sacensību posmi un seši futbola posmi. Pirmās strītbola cīņas paredzētas Jelgavas pilsētas svētku laikā, savukārt pirmās sacensības futbolistiem paredzētas 12.jūnijā pulksten 16 Jelgavas 6.vidusskolas stadionā.

Četri no astoņiem strītbola posmiem būs arī vienlaikus Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts ielu basketbolā. Spēkošanās asfaltētajos laukumos notiks sekojošās vecuma grupās: 1997.gadā dzimuši un vecāki dalībnieki (vīrieši, sievietes), 1998. un 1999.gadā dzimuši dalībnieki (jaunieši, jaunietes) un 2000.gadā dzimuši un jaunāki dalībnieki (zēni, meitenes). Šāds vecuma grupu sadalījums paredzēts 31.maija sacensībās, kā arī 17.jūnijā, 15.jūlijā un 12.augustā – datumos, kad norisināsies “Ghetto Basket” un Jelgavas čempionāta ielu basketbolā sacensības, savukārt pārējos posmos vecuma grupu sadalījums ir līdzīgs, tikai vecākajā grupā ierobežojums – dalībnieki līdz 25 gadu vecumam. Šāds nolikums Jelgavas sacensībās paredzēts, jo daļa posmu tiek organizēti sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru (SSC), bet daļa gan ar SSC atbalstu, gan ar Sabiedrības integrācijas pārvaldes atbalstu, kam prioritāte ir jaunieši un jaunieši no sociālajām riska grupām.

Lai vietējiem basketbolistiem būtu lielāka motivācija organizēt spēcīgas komandas un iespēja celt savu meistarību, katra posma uzvarētāju kvartets vecākajā vīriešu grupā dosies organizatoru apmaksātā braucienā uz “Ghetto Basket” posmiem Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā. Savukārt Jelgavas čempionāta četru posmu kopvērtējuma uzvarētāji šajā vecuma grupā tiks uzaicināti uz “Ghetto Basket” Superfinālu augusta beigās. Jau vairākus gadus Superfinālā visas Latvijas labākās ielu basketbola komandas cīnās par latviešu basketbolista Andra Biedriņa dāvāto braucienu uz Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) spēli Ņujorkā. Divus gadus pēc kārtas šo titulu ir izcīnījusi Jelgavas komanda “Armet”.

Arī futbolisti cīnīsies par vērtīgām balvām un labākās komandas titulu kopvērtējumā. “Ghetto Football” sacensības notiks sekojošās vecuma grupās: 1997. līdz 1989.gadā dalībnieki (līdz 25 gadu vecumam), 1998. un 1999.gadā dzimuši dalībnieki, 2000.gadā dzimuši un jaunāki dalībnieki.

Paralēli šīm sacensībām plānotas vēl dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Šajā projektā galvenais mērķis ir ne tikai nodrošināt kvalitatīvas sporta sacensības bez alkohola, cigaretēm un citām atkarībām Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem, bet arī iesaistīt vietējos jauniešus brīvprātīgajā darbā, palīdzot organizēt pasākumu ar iespēju gūt vērtīgu darba pieredzi, iegūt jaunus draugus un piedalīties projektā. Brīvprātīgajā darbā plānots iesaistīt līdz pat 20 jauniešiem. Ar savu artavu pasākumā plāno iesaistīties arī Jelgavas jauniešu centrs.

Projektam, kas Jelgavā un vēl 14 pilsētās ir nodēvēts par “Ghetto Alianse”, regulāri varēs sekot līdzi arī interneta vidē biedrības “Pērkons SK” mājas lapā www.draugiem.lv/perkonssk, kā arī http://www.ghettofamily.com/alianse un www.twitter.com/GGJelgava.

Projektu organizē biedrība – sporta klubs “Pērkons SK” sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru, Sabiedrības integrācijas pārvaldi un biedrību “Streetbasket”.
 
 
Informācija sagatavota
“Ghetto Alianse”