16.4 °C, 3.5 m/s, 96.5 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneĢimenes aicinātas iepazīt vasaras saulgriežu un Līgo tradīcijas
Ģimenes aicinātas iepazīt vasaras saulgriežu un Līgo tradīcijas
19/06/2023

Tuvojas vasaras saulgrieži un Līgo svētki. Biedrība “Ģimene nākotnei” aicina jelgavnieku ģimenes 20. jūnijā no pulksten 17 līdz 20 Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā Vecpilsētas ielā 2 pievienoties pasākumam, kas ļaus izprast svētku tradīcijas un rituālus.

“Tradīcijas veido mūsu kultūru un pauž mūsu vērtības. Caur to nodošanu nākamajām paaudzēm, tās paliek dzīvas. Pastāvēt par šo vērtību mums nozīmē pastāvēt par latviešu tradīcijām, visu latvisko, kā arī lepoties ar to,” norāda pasākuma organizatori. Pasākuma laikā, pinot vainagus, dziedot dziesmas, diskutējot par tradīcijām un to vērtībām, apgūstot, kā top Jāņu siers un klausoties svētku dziesmas, jelgavnieki varēs rast gaidāmo svētku noskaņu.

Ielīgošanas pasākums notiks kopā ar folkloras kopu “Dimzēns”.

Jāpiebilst, ka šajā dienā – 20. jūnijā – Vecpilsētas ielas 2 pagalmā notiks arī Jelgavas reģionālā Tūrisma centra organizēts vasaras saulgriežu gaidīšanas pasākums. 20. jūnijā pulksten 14 notiks siera siešanas meistarklase. Dalības maksa – 10 eiro. Pulksten 16.30 būs iespēja noklausīties lekciju “Jāņuzāles receptēs, vainagos un tradīcijās”, kuras laikā zāļu sieva Līga Reitere iepazīstinās klātesošos ar vasaras saulgriežu perioda maģiskajām zālēm, būs iespēja uzzināt, kādas jāņuzāles ievākt uzmundrinošām tējām, bet kuras labāk piestāvēs Līgo vainagam. Dalība lekcijā ir bez maksas un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Bet 21. jūnijā Dzīvesziņas un arodu sētā aktivitātes plānotas visas dienas garumā. No pulksten 11 līdz pat 19 sētā noritēs mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kur apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties  Līgo un Jāņu galda gardumus un tematiskus svētku dekorus, bet arī baudīt vasarīgu atmosfēru ar dažādiem muzikāliem pārsteigumiem. Ar tiem apmeklētājus priecēs jaunrades nama “Junda” popgrupa “Lai skan”, Jelgavas Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālais ansamblis un koris “Skali”, Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopa “Liepāre” un Valgundes pagasta folkloras kopa “Nāburdzīte”.

Dienas garumā paredzētas dažādas tematiskas meistarklases, kas apmeklētājiem būs pieejamas bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās: pulksten 11 norisināsies piparmētru skrubja darbnīca, no pulksten 11 līdz 14 apmeklētājiem būs iespēja piedalīties oļu apgleznošanas darbnīcā, no pulksten 12 līdz 13.30 noritēs kļavu lapu cepuru gatavošanas darbnīca, bet no pulksten 13.30 līdz 14.30 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties vainagu pīšanas darbnīcā. Radošo darbnīcu dalībnieki aicināti līdzi paņemt kļavu lapas un pļavas ziedus.

Savukārt keramikas darbu entuziasti no pulksten 14 līdz 16.30 varēs piedalīties alus kausu vai pīrāgu bļodas darināšanā. Dalība keramikas darbnīcā 20 eiro.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.