21.3 °C, 3.7 m/s, 61.8 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgava iekļūst konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” pusfinālā
Jelgava iekļūst konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” pusfinālā
26/10/2023

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” ir iegājis izšķirošajā posmā un katrā no pieciem plānošanas reģioniem ir izvirzītas četras pašvaldības, kas turpina sacensties par ģimenei draudzīgākās pašvaldības statusu. Zemgales plānošanas reģionā konkursa pusfinālā iekļuvusi Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība un Aizkraukles novada pašvaldība. Iedzīvotāji līdz 9. novembrim vietnē vietagimenei.lv aicināti nobalsot par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” izceļ labākos piemērus un veidus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, veicinot arī iedzīvotāju iesaisti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Vienlaikus konkurss veido vidi pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu, uzsver konkursa organizatori.

Sacensību par “Ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2023” statusu kopumā Latvijā turpina 20 pašvaldības, un konkursa finālisti tiks paziņoti novembra sākumā. Kamēr tiek vērtēti pašvaldību sniegtie dati, Sabiedrības integrācijas fonds aicina iedzīvotājus sekot līdzi konkursa norisei un atbalstīt savas pašvaldības, balsojot www.vietagimenei.lv un daloties ar viedokļiem, kāpēc pašvaldība ir pelnījusi ģimenei draudzīgākās statusu.

Konkurss ir viena no trim ģimeņu atbalsta programmām, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds (SIF). SIF īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.