20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaĢimenes ārstu praksēm pieejams ES fondu finansējums infrastruktūras uzlabošanai
Ģimenes ārstu praksēm pieejams ES fondu finansējums infrastruktūras uzlabošanai
01/12/2022

Ceturto reizi izsludināta atklāta projektu atlase, aicinot ārstniecības iestādes un pašvaldības pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras pilnveidošanai. No Eiropas Savienības (ES) fondu programmai paredzētajiem līdzekļiem investēšanai ģimenes ārstu praksēs vēl atlikuši gandrīz 300 tūkstoši eiro.

Ar ES fondu finansējumu individuālajās ģimenes ārsta praksēs un ģimenes ārstu sadarbības praksēs būs iespējams veikt gan būvniecības un vides pieejamības nodrošināšanas darbus, gan papildināt medicīnisko, saimniecisko un informācijas tehnoloģiju aprīkojumu un iegādāties mēbeles. Ģimenes ārsta prakse ar vienu pakalpojuma sniegšanas vietu var pretendēt uz attiecināmo izmaksu kopsummu līdz 15 000 eiro, ar divām vai vairākām pakalpojuma sniegšanas vietām – līdz 17 000 eiro.

 

ERAF finansējumam šajā projektu atlasē var pieteikties ārstniecības iestādes, kas sniedz valsts apmaksātos ģimenes ārsta pakalpojumus vai nodrošina telpas, aprīkojumu šo pakalpojumu sniegšanai. Tāpat līdzfinansējumu var saņemt pašvaldības vai to iestādes, kas nodrošina telpas vai telpas un  aprīkojumu valsts apmaksāto ģimenes ārstu pakalpojumu sniegšanai.

 

No ES fondu programmai paredzētajiem ERAF līdzekļiem atlikuši vēl gandrīz 268 tūkstoši eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 28 tūkstošu eiro apmērā. Ar publisko finansējumu tiks segti līdz 94 procenti no projekta attiecināmajām izmaksām, 85 procentus apmaksājot no ERAF un vēl 9 procentus – no valsts budžeta līdzekļiem.

 

Projektu iesniegumus Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pieņems līdz 2023. gada 23. janvārim. Projektu iesniegumu atlases dokumentācija, kā arī iesniegumu sagatavošanai noderīga informācija pieejama CFLA mājaslapas sadaļā “Projektu atlases”.

 

Kontaktpersona papildu informācijai par projektu iesniegumu sagatavošanu ir Infrastruktūras projektu atlases nodaļas vadošā eksperte Karina Visikovska, tālrunis 20019248, e-pasts karina.visikovska@cfla.gov.lv.

 

ERAF atbalsts ģimenes ārstu prakšu infrastruktūrai paredzēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ceturtās kārtas ietvaros. Jauna projektu atlase izsludināta, ņemot vērā pieejamo ERAF finansējuma atlikumu, kas paredzēts investēšanai ģimenes ārstu prakšu infrastruktūrā.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra