2.5 °C, 2.7 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaGleznu izstāde “Ceļš turpinās” Vecpilsētas mājā aicina skatītāju ļauties fantāzijai
Gleznu izstāde “Ceļš turpinās” Vecpilsētas mājā aicina skatītāju ļauties fantāzijai
23/03/2024

Jauna izstāde skatītājus aicina uz Jelgavas Vecpilsētas māju Vecpilsētas ielā 14. Līdz 21. aprīlim šeit apskatāma Santas Nagobades gleznu izstāde “Ceļš turpinās”, aicinot skatītājus ļauties fantāzijai un dziļumam.

Santa Nagobade gleznot sākusi 2018. gadā, kad sajutusi nepieciešamību savas sajūtas pārvērst mākslā. Mākslinieces darbi radīti akrila tehnikā un attēlo viņas pasaules redzējumu. Par saviem darbiem māksliniece stāsta: “Es gleznoju savu pasauli. Gleznoju prieku, brīnumu un dziļumu… Ja manās gleznās ir tēli, tie paši ir atradušies manis zīmētajās līnijās un iedzīvojušies tajās uz palikšanu. Aicinu arī skatītājus noskaņoties ceļojumam, lai satiktu savus tēlus, savu prieku un savus dziļumus.” Mākslinieci iedvesmo viss, ko slēpj cilvēku zemapziņa, viņas gleznās ir jūtams neordinārs apziņas pieskāriens. Santai Nagobadei ir bijušas divas personālizstādes – “Pārsteigums” un “Tāds ceļojums”, kurās eksponētas gleznas, kas tapušas līdz šim.

Jelgavas Vecpilsētas mājā šie darbi būs eksponēti zem vienota nosaukuma – “Ceļš turpinās”. Izstādē būs skatāmas gleznas, kas tapušas pēc ceļojuma uz Maroku un Pireneju kalniem Francijā. Darbu radīšanas procesā mākslinieci iedvesmoja kalnu varenība un daba, dažādās krāsas un sajūtas. “Bieži izdevās saslēgties ar Visumu un vizualizēt tēlus, kuri tagad redzami manās jaunākajās gleznās. Šajā posmā galvenokārt izmantoju trīs krāsas – zelta, zilo un melno. Zilie toņi ir kā debesīs Francijā un Čefčauenas (Maroka) zilajā vecpilsētā. Zelta krāsa – kā vērtība un melnā – kā kosmiskais fons,” tā par Vecpilsētas mājā skatāmajām gleznām stāsta Santa. Arī izstādes apmeklētājus māksliniece aicina ļauties fantāzijai un dziļumam.

Iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, ikvienam ir iespēja apmeklēt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, iepazīstot senās Jelgavas, koka arhitektūras un Jelgavas Vecpilsētas mājas stāstu. Izstāde un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.