16.9 °C, 0.5 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaGodalgo astoņu Jelgavas apgleznoto pastkastīšu autorus
Godalgo astoņu Jelgavas apgleznoto pastkastīšu autorus
31/12/2020

Noslēgusies mūzikas un mākslas festivāla Bildes 35 gadu jubilejai veltītā akcija ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!. Tajā iesūtītas 412 pastkastīšu un 303 pastkastīšu maketu fotogrāfijas no 73 Latvijas pilsētām un novadiem. Vieni no aktīvākajiem dalībniekiem bijuši tieši jelgavnieki – mūsu pilsētu akcijā pārstāvēja 32 pastkastītes, tostarp par astoņām piešķirtas balvas.

Akcijas organizatori ziņo, ka darbu tapšanā izmantotas dažādas tehnikas – gleznošana, dekupāža, tamborēšana, kolāža, pat kokgrebšana un kalšana. Arī tēmas bijušas dažādas – no melnbaltiem ģeometriskiem un abstraktiem tēlojumiem līdz pat krāsainiem dzīvās dabas un ainavu attēliem. Tās radītas gan pašiem sev, gan arī kā sirsnīgas dāvanas tuviniekiem un draugiem.

 

Pēc akcijas noslēguma “Bilžu biroja” un “Bilžu” mākslinieku žūrija izvērtēja iesūtītos darbus un atzīmēja interesantāko darbu autorus, piešķirot īpašo mākslinieku balvu. To saņēmis jelgavnieks Mārtiņš Dunajevs no Jelgavas. Viņam balvu piešķīra arī akcijas informatīvie atbalstītāji. Mākslinieku balvu saņēma arī jelgavnieki Erlands Mercs un Beatrise Dērica.

 

Izvērtējot akcijas jaunāko dalībnieku veikumu, balva no festivāla “Bildes” ilggadējā sadarbības partnera “Pure Chocolate” piešķirta Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” kolektīvam.

 

Savas simpātijas noteica arī akcijas informatīvie atbalstītāji. Par mediju favorītiem kļuva jau minētā M.Dunajeva pastkastīte, kā arī Alises Rimkēvičas, Paulas Dravnieces un Tomasa Kārļa Upmaņa apgleznotās pastkastītes. Bet balvu no Latvijas Nacionālā kultūras centra saņēma jelgavniece Elizabete Silava.

 

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, festivāls “Bildes” savas 35. jubilejas svinības ir pārcēlis, tāpēc balvas un krāsainus paldies akcijas dalībnieki ar VAS “Latvijas pasts” starpniecību saņem savās atjaunotajās pastkastītēs.

 

Jāpiebilst, ka pavasarī ārkārtējās situācijas laikā festivāla “Bildes” rīkotāji aicināja iedzīvotājus saglabāt možu garu un nedaudz izkrāsot savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, tādējādi kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2020” neklātienes dalībnieku. Akcijas laikā iedzīvotāji tika aicināti ņemt rokā otas un krāsu bundžas un radoši atjaunot savas pastkastītes.

 

Visas jelgavnieku akcijā iesniegto pastkastīšu fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē