24.7 °C, 3.6 m/s, 54.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaGrāmatas un Jelgavas pamatzināšanu rulli saņēmušas vēl 14 izglītības iestādes
Grāmatas un Jelgavas pamatzināšanu rulli saņēmušas vēl 14 izglītības iestādes
29/01/2021

Piektdien, 29. janvārī, pašvaldības sarūpētas grāmatas un Jelgavas pamatzināšanu rulli saņēma vēl 14 izglītības iestādes, kā arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, jaunrades nams “Junda”, Jelgavas pilsētas bibliotēka, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs un Jelgavas Izglītības pārvalde.

Jau ceturtdien, Draudzīgā aicinājuma dienā, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, apmeklējot katru izglītības iestādi individuāli, pašvaldības sarūpētas grāmatas un jauno – desmito – pamatzināšanu rulli  pasniedza 24 izglītības iestādēm. Foto galeriju iespējams apskatīt ŠEIT.

 

Šodien sarūpētā dāvana Draudzīgā aicinājuma dienā tika nogādāta pārējām pilsētas izglītības un ar izglītību saistītajām iestādēm.

 

Šī gada pamatzināšanu rullis “Jelgava – zaļa pilsēta” veltīts pilsētas dabas vērtībām, kas ir būtisks iedzīvotāju labklājības un dzīves kvalitātes nodrošināšanas resurss, kā arī tajā apkopota informācija par pasākumiem, kas īstenoti, domājot par ilgtspēju un to, lai Jelgavā mēs dzīvotu videi arvien draudzīgāk.

 

Kopā ar pamatzināšanu rulli iestāžu vadībai pasniegtas arī pašvaldības sarūpētas grāmatas. Pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm – kopskaitā 21 – dāvinātas grāmatas “Mana pirmā vizuālā enciklopēdija” un “Ilustrētais atlants ar pārsteigumiem”, sākumskolām un pamatizglītības iestādēm – “Politika iesācējiem” un “Uzņēmējdarbība iesācējiem”, savukārt vidusskolām, profesionālās un interešu izglītības iestādēm – enciklopēdija “Vēsture” un ar Jelgavas pašvaldības atbalstu pilsētas 755. jubilejas gadā izdotā grāmata “Jelgavnieki 1919–2019”. Tāpat visas pilsētas izglītības iestādes saņem pagājušā gada nogalē iznākušo mūzikas kompaktdisku “Dziesmas manai Jelgavai” – Jelgavas mūziķu veltījumu savai pilsētai 755. jubilejā, kas tika atzīmēta pērn, un tās iedzīvotājiem. 

 

Ar deviņiem iepriekšējiem pamatzināšanu ruļļiem ikviens var iepazīties ŠEIT.

 

Jāatgādina, ka Draudzīgā aicinājuma iniciatīvu Latvijā 1935. gada 28. janvārī iedibināja Kārlis Ulmanis. Kustība tika atjaunota 1994. gadā, ikvienu rosinot Draudzīgā aicinājuma dienā ziedot skolām grāmatas, mākslas priekšmetus un naudas līdzekļus.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība, atzīmējot Draudzīgā aicinājuma dienu, grāmatas pilsētas izglītības iestādēm pasniedza jau divdesmito reizi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē