24.4 °C, 7.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Gren” vairākās ielās veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes; uz laiku nebūs pieejams karstais ūdens
“Gren” vairākās ielās veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes; uz laiku nebūs pieejams karstais ūdens
10/07/2024

Rūpējoties par drošu un kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojuma sniegšanu klientiem, no 10. līdz 31. jūlijam “Gren” plāno veikt siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes vairākiem siltumtīklu posmiem Jelgavā. Ēkās, kuras atrodas hidraulisko pārbaužu veikšanas rajonā, uz laiku nebūs pieejams karstais ūdens.

Pirmās hidrauliskās pārbaudes Jelgavā ir plānotas 10. jūlijā atsevišķās adresēs Dobeles šosejā, Kooperatīva ielā, 4. līnijā, Nameja ielā, Vīgriežu ielā, Kastaņu ielā, Rūpniecības ielā Tērvetes ielā un visā Kārklu ielā. 17. jūlijā pārbaudes tiks veiktas ēkās Elektrības ielā, Akadēmijas ielā, Raiņa ielā, Lielajā ielā,  Akadēmijas ielā, Katoļu ielā un Driksas ielā. 24. jūlijā – Pētera ielā, Raiņa ielā, Mātera ielā, Svētes ielā, Raiņa ielā, Mātera ielā un Vaļņu ielā. Savukārt 31. jūlijā – Meiju ceļā, Kristapa Helmaņa ielā, Brīvības bulvārī un Pērnavas ielā.

Sīkāka informācija par plānotajām hidraulisko pārbaužu veikšanas vietām un ar to saistītajiem siltumenerģijas (karstā ūdens) pārtraukumiem, tiks sniegta gan pārvaldniekiem, gan konkrēto māju iedzīvotājiem pirms katras plānotās hidrauliskās pārbaudes. Aktuālā informācija par siltumenerģijas piegādes pārtraukumiem ir pieejama “Gren” mājaslapā www.gren.lv sadaļā “Klientiem”, “Siltumenerģijas piegādes pārtraukumi”.

Uzņēmumā uzsver, ka siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes ir efektīvs veids, lai pārliecinātos par siltumtīklu hermētiskumu un drošību, un samazinātu iespējamos siltumtīklu bojājumus apkures sezonas laikā. Ņemot vērā to, ka hidrauliskās pārbaudes laikā siltumnesēja spiediens siltumtīklos ir paaugstināts, drošības nolūkos siltumenerģijas piegāde klientiem uz hidrauliskās pārbaudes veikšanas laiku tiek pārtraukta. Lai iespējamo siltumtīklu bojājumu gadījumā, kuri varētu tikt konstatēti hidrauliskās pārbaudes laikā, apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs un nenodarītu kaitējumu ne cilvēkiem, ne videi, pirms hidrauliskās pārbaudes siltumnesēju atdzesē līdz + 45 °C. Tādēļ karstā ūdens temperatūra ēkās, kuras skars hidrauliskā pārbaude, pakāpeniski samazināsies jau iepriekšējās dienas vakarā. Ja hidrauliskās pārbaudes laikā bojājumi siltumtīklos netiks konstatēti, siltumenerģijas piegāde ēkām var tikt atjaunota pirms informatīvajā paziņojumā norādītā laika. Gadījumā, ja kāds siltumtīklu posms hidraulisko pārbaudi neizturēs un būs nepieciešami remontdarbi, konkrēto ēku pārvaldnieki un iedzīvotāji tiks par to informēti papildus, un siltumenerģijas piegāde tiks atjaunota pēc bojājuma novēršanas.

Gadījumā, ja hidraulisko pārbaužu veikšanas laikā iedzīvotāji novēro zaļganas krāsas ūdens noplūdes (jo siltumnesējs ir iekrāsots ar videi un cilvēka veselībai nekaitīgu pārtikas krāsvielu), lūdzam nekavējoties sazināties ar “Gren” Klientu apkalpošanas centru pa tālruni 63007055.

Šovasar siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes “Gren” veiks vairākiem siltumtīklu posmiem, kuri pēdējo piecu gadu laikā nav pārbaudīti vai kuros apkures sezonas laikā konstatēti un novērsti kādi bojājumi. Kopējais šovasar pārbaudāmo siltumtīklu garums ir 12 kilometri, kas ir aptuveni       15 procenti no Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu kopējā garuma, kas ir 80,1 kilometrs.