17 °C, 1.1 m/s, 88.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaHercoga Jēkaba laukumā – brīvdabas izstāde “Jelgava gleznās”
Hercoga Jēkaba laukumā – brīvdabas izstāde “Jelgava gleznās”
24/05/2022

Līdz 31. maijam Hercoga Jēkaba laukumā apskatāma brīvdabas izstāde “Jelgava gleznās”. Tā 15 mākslas darbos un stāstos atklāj vērtīgas vēstures liecības un nozīmīgus faktus par Jelgavu, kā arī māksliniekiem, kas šeit dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši.

“Jelgava kopš seniem laikiem bijusi Zemgales centrs. Tās neatkārtojamo skaistumu vienmēr mākslas darbos atklājuši gan pilsētas mākslinieki, gan viesi. Veidojot izstādi “Jelgava gleznās”, bija vēlēšanās parādīt mūsu pilsētu tādu, kāda tā bija 19. gadsimta beigās un 20. gadsimtā, kad Jelgavu vēl nebija skāris Otrā pasaules kara graujošais spēks. Līdz ar mākslas darbiem atklājam gleznās paslēptos vēstījumus kā par māksliniekiem, tā par attēloto, ko ne katrs zina vai prot ieraudzīt. Tas ir stāsts arīdzan par pilsētu un tās iedzīvotājiem vairāku gadsimtu garumā. Svētku reizē tāpat atceramies Zemgales dzīves gleznotāju Ģedertu Eliasu un Aleksandru Romanu, kurš savulaik būtiski bagātināja pilsētas garīgo dzīvi, kā arī Maiju Noru Tabaku, kuras vecāku mūžs še krāšņi sakuploja, pasaulē laižot mūsdienās visu iecienīto mākslinieci,” atklāj Jelgavas mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.

 

Gleznu oriģināli atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā.

 

 

Foto un informācija

Iestāde “Kultūra”