22.9 °C, 4.1 m/s, 89.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” spēlēs arī Somijā
HK “Zemgale/LLU” spēlēs arī Somijā
12/08/2022

Latvijas čempioni – hokeja kluba “Zemgale/LLU” komanda – 2022./2023. gada sezonā startēs Somijas otrajā spēcīgākajā hokeja līgā “Mestis”.

Vienošanās starp “Zemgali/LLU” un Somijas Hokeja federāciju panākta uz trim sezonām. “Mestis” līga tuvākajos gados plāno vēl vairāk paplašināt savas robežas, atverot durvis arī citām vienībām.

 

Jelgavas komanda tiks veidota uz Latvijas U-20 valstsvienības bāzes kluba modeļa. Vienībā spēlēs gan pieredzējušie spēlētāji, gan arī U-20 vecuma hokejisti, kuriem nav līguma ar Ziemeļamerikas vai Eiropas komandām. “Mestis” čempionātā Latvijas perspektīvākie jaunie hokejisti pāries no junioru uz pieaugušo hokeju.

 

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis atzīst, ka “Zemgales/LLU” dalība Somijas līgā ir lieliska ziņa Latvijas hokejam, īpaši jau sportistiem, kuriem būs iespēja startēt šādā spēcīgā konkurencē. “Somi ir līderi. Šīs valsts hokeju tradicionāli raksturo augsta līmeņa sportiskie sasniegumi. Neviena Latvijas komanda līdz šim nav startējusi kādā no Ziemeļvalstu līgām, tādēļ novēlu “Zemgalei/LLU” veiksmi un panākumus!” tā A.Kalvītis.

 

“”Mestis” līgā tiek spēlēts aizraujošākais hokejs visā Somijā. Liels prieks par HK “Zemgale/LLU” pievienošanos mūsu čempionātam. Tas ieviesīs lielāku intrigu, sacensība kļūst starptautiska, līdz ar to0, līgai tiks piesaistīta plašāka sabiedrības uzmanība,” norāda “Mestis” čempionāta direktors Olli Aro.

 

“Jelgavas kluba un pilsētas vārdā izsaku pateicību Somijas Hokeja federācijai un “Mestis” līgas vadībai par “Zemgales/LLU” komandas uzņemšanu čempionātā,” saka “Zemgales/LLU” direktors Aivars Zeltiņš, uzsverot: “Esam gandarīti par panākto vienošanos un savu komandas vārdu vēlamies nostiprināt ne tikai Latvijā, bet arī Ziemeļeiropas un Somijas teritorijā. Esam pārliecināti, ka Jelgavas kluba starts “Mestis” čempionātā Latvijas hokejam dos vēl lielāku uzrāvienu!”

 

Tāpat “Zemgale/LLU” spēlēs Latvijas Virslīgas čempionātā, kā arī plānots startēt Kontinentālā kausa izcīņā.

 

Latvijas čempioni “Zemgale/LLU” nākamsezon “Mestis” līgā aizvadīs četru apļu turnīru, kopumā 52 spēles regulārajā čempionātā. 26 no šīm cīņām norisināsies “Zemgales/LLU” mājās Jelgavas ledus hallē. Somijas otrajā spēcīgākajā līgā nākamajā sezonā sacentīsies 14 komandas.

 

Oficiālais 2022./2023. gada “Mestis” čempionāta kalendārs ir publicēts ŠEIT. Spēļu kalendārs un izspēles formāts būs atrodams līgas oficiālajā mājaslapā www.mestis.fi.

 

“C More” kompānija pārraidīs visas “Mestis” līgas spēles, kas tiks aizvadītas Somijā, savukārt par “Zemgales/LLU” mājas spēļu pārraides TV tiesībām šobrīd notiek pārrunas.

 

Gatavošanos “Mestis” čempionātam jelgavnieki uzsāka jūlija vidū. No 18. līdz 28. jūlijam “Zemgale/LLU” aizvadīja treniņnometni Madonā, bet ledus nodarbības sāka šomēnes.

 

 

Foto un informācija: HK “Zemgale/LLU”