13.7 °C, 0.4 m/s, 94.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbība“HKScan Latvia” paplašinās ražošanu Jelgavā
“HKScan Latvia” paplašinās ražošanu Jelgavā
25/08/2020

Gaļas pārstrādes uzņēmums “HKScan Latvia” paziņojis, ka investēs līdz vienam miljonam eiro, lai paplašinātu saldētās produkcijas ražošanas cehu Jelgavas ražotnē.

Kā atzīst uzņēmumā, 2020. gada sākums AS “HKScan Latvia” izrādījies ļoti veiksmīgs, ļaujot sasniegt lielāko eksporta apjomu savas darbības vēsturē. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2019. gadā, ir panākts eksporta kāpums par 30 procentiem.

 

Eksporta pieaugums šajā laikā uzņēmumam bijis visos tirgos, vislielākais – Baltijas valstīs un Centrāleiropā. Īpaši strauja eksporta apjoma palielināšanās notikusi Centrāleiropas valstīs, piemēram, uz Vāciju AS “HKScan Latvia” ražotā produkcija ir piegādāta pat par 80 procentiem vairāk nekā attiecīgajā periodā iepriekšējā gadā.

 

“Investīcijas ļaus iegādāties jaunas saldētās produkcijas formēšanas un iepakošanas līnijas, kā arī paplašināt saldētavu,” uzņēmuma plānus atklāj pārdošanas direktors Heino Lapiņš. Paredzams, ka papildu investīcijas palīdzēs nostiprināt uzņēmuma eksporta tirgus pozīcijas, turklāt tiks ieviesta inovatīvu un Latvijā vēl neesošu produktu ražošana. Uzņēmums iecerējis arī paplašināt savus eksporta tirgus, un iespējams, ka jau tuvākā mēneša laikā Jelgavā ražotā gaļas produkcija nonāks arī Horvātijas, Rumānijas un Polijas veikalu plauktos.

 

Uzņēmumā iepriekšējās apjomīgās investīcijas veiktas 2017. gada nogalē, kad Jelgavas ražotnē attīstīta saldēto produktu ražošana un izveidota jauna pelmeņu ražošanas līnija. Kā atzīst H.Lapiņš, jaunais cehs maksimālo kapacitāti sasniedza jau 2019. gada sākumā, tāpēc uzņēmums saredz nepieciešamību vēl vairāk attīstīt ražošanas jaudas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē