20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsHokeja komandu “Zemgale/LLU” vadīs Artis Ābols
Hokeja komandu “Zemgale/LLU” vadīs Artis Ābols
11/08/2020

HK “Zemgale/LLU” šodien parakstījis līgumu ar Arti Ābolu, kurš turpmāk būs komandas galvenais treneris. Līgums noslēgts uz vienu sezonu ar iespēju to pagarināt.

“Esam  gandarīti, ka Artis Ābols nākamajā sezonā būs komandas “Zemgale/LLU” un Jelgavas Ledus sporta skolas galvenais treneris un ar savu pieredzi un  zināšanām dos iespēju pilnveidoties jaunajiem sporta skolas audzēkņiem un sasniegt augstākos mērķus arī virslīgas komandai,” norāda HK “Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš, papildinot, ka virslīgas komandas mērķis nākamajā sezonā ir cīņa par medaļām.

 

Šobrīd galvenā trenera asistentu Igora Ļebedeva un Artūra Āboliņa vadībā notiek pirmssezonas sagatavošanās un tiek komplektēta komanda. Tiek plānots, ka virslīgas čempionāts startēs septembra sākumā.

 

A.Ābols ir augsti kvalificēts, pieredzējis treneris darbā ar Latvijas izlasi, kā arī ar daudzu gadu pieredzi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubos, ieņemot tajos arī galvenā trenera amatu. Kā norādīts HK “Zemgale/LLU” izplatītajā paziņojumā, profesionālo karjeru A.Ābols sāka 1991. gadā un ir spēlējis ne tikai Latvijas hokeja klubos, bet arī Zviedrijas klubā “Nittorps IK”, kura sastāvā kļuva par Zviedrijas 2. divīzijas rezultatīvāko spēlētāju ar visvairāk izdarītajām rezultatīvajām piespēlēm un kopā gūtajiem punktiem. Viņš ir arī pieckārtējs Latvijas čempions un Latvijas hokeja izlases sastāvā piedalījies četros pasaules čempionātos (1999., 2000., 2001., 2002. gadā), kā arī pasaules čempionāta C divīzijā (1993. gadā). Trenera karjeru A.Ābols sāka 2008. gadā, kad kļuva par jaunizveidotā KHL kluba Rīgas “Dinamo” trenera palīgu. 2012. gada viņš kļuva par “Dinamo” galvenā trenera pienākumu izpildītāju, bet pēc sezonas beigām tika apstiprināts par komandas galveno treneri.

 

Līdzšinējais HK “Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba 2020./2021. gada sezonā, balstoties uz HK “Zemgale/LLU” un “Dinamo Rīga” sadarbības līgumu, pildīs galvenā trenera pienākumus HK “Rīga”.

 

 

Foto: publicitātes