12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiHokejisti sezonu noslēdz ar 5. vietu regulārajā čempionātā
Hokejisti sezonu noslēdz ar 5. vietu regulārajā čempionātā
19/03/2020

Hokeja kluba “Zemgale/LLU” komandai 2019./2020. gada “Optibet” hokeja līgas sezona ir noslēgusies ar 5. vietu regulārajā čempionātā. Diemžēl izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ Latvijas Hokeja federācija atcēla izslēgšanas turnīru jeb play-off, kurā notiek cīņa par čempionu titulu, un līga noslēdzās līdz ar regulāro čempionātu. Jelgavas komandas hokejisti šobrīd devušies atpūtā, tajā skaitā septiņi leģionāri aizvadītajā svētdienā aizbrauca uz savu mītnes zemi, bet vasarā sāksies gatavošanās jaunajai sezonai.

“Diemžēl sezonas cerīgākais posms izpaliek. Nenoliedzami, spēlētājiem ir vilšanās, jo visus savus spēkus koncentrējām tieši uz play-off, kas ir galvenais nogrieznis hokejā, pēc kā nosaka čempionus, un, jāatzīst, izslēgšanas spēles var daudz ko mainīt. Uzskatām, ka tieši šobrīd mūsu komandai bija vislabākā komplektācija, puiši regulārā čempionāta laikā bija ļoti labi saspēlējušies un visi labā fiziskā formā, taču pie tā šoreiz likts punkts,” atzīst HK “Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš. 

 

Jelgavas hokejisti regulāro čempionātu “Optibet” hokeja līgā noslēdza 5. vietā no astoņām Latvijas čempionātā startējušajām komandām. Pēdējo regulārā čempionāta spēli jelgavnieki aizvadīja 10. martā, sezonu noslēdzot ar rekordu. Proti, “Zemgale/LLU”, izbraukumā tiekoties ar HK “Prizma/IHS”, vinnēja pretiniekus ar rezultātu 12:4 (4:2, 2:1, 6:1). Šis ir lielākais iesisto vārtu skaits šosezon čempionātā. Kluba direktors A.Zeltiņš atzīst, ka komanda, protams, cerēja uz augstāku vietu regulārajā čempionātā.

 

“Šī sezona kopumā mūsējiem bija kā pa viļņiem, un tikai pēc Jaunā gada komanda bija tā pa īstam saspēlējusies, ko pierāda arī četras uzvaras piecās spēlēs janvārī. Puiši sāka spēlēt pārliecinošāk, un tas ļāva domāt par labu rezultātu izslēgšanas spēļu turnīrā,” vērtē komandas galvenais treneris Valērijs Kuļibaba. Viņš norāda, ka “Optibet” hokeja līgas līmenis ar katru gadu aug un šogad labāko piecnieks, kurā ir arī “Zemgale/LLU”, spēlējis diezgan līdzīgi. “Katra regulārajā čempionātā aizvadītā spēle bija ļoti sīva cīņa. Nevienam uzvara nenāca viegli, arī ne spēlējot pret turnīra rezultātu tabulā zemāk esošām komandām,” tā treneris.

 

V.Kuļibaba akcentē, ka kopumā komandas puiši šosezon strādājuši ar lielu atdevi un viņš ar komandas darbu ir apmierināts. “Hokejs ir komandas spēle, un mums bija izveidojies ļoti labs kolektīvs, kurā sapratāmies no pusvārda. Protams, varējām regulārajā čempionātā cīnīties par augstāku vietu, taču atšķirībā no pagājušās sezonas visus spēkus mēs koncentrējām uz play-off. Pagājušajā sezonā izlikām sevi regulārajā čempionātā un to noslēdzām trešajā vietā, taču sezonas noslēgumā sapratām, ka, izvēloties tādu taktiku, hokejistiem pietrūkst spēka izslēgšanas spēlēm. Šogad taktiku mainījām, bet vīruss tomēr ir stiprāks par hokeju,” atzīst treneris. Jāpiebilst, ka  Latvijas Hokeja federācijas valde 18. martā pieņēma lēmumu pasludināt HK “Olimp” par Latvijas čempionāta – “Optibet” hokeja līgas pirmās kārtas jeb regulārā čempionāta uzvarētāju un pasniegt tam uzvarētāja kausu.

 

Taču Jelgavas komandai ir ar ko lepoties, jo tieši HK “Zemgale/LLU” spēlētājs Gatis Sprukts ir šīs sezonas “Optibet” hokeja līgas rezultatīvākais hokejists kopvērtējumā. Viņš regulārajā čempionātā šosezon 35 spēlēs kopumā sakrājis 52 punktus – guva 19 vārtus un atdeva 33 piespēles. “Esmu ļoti apmierināts ar Spruktu – viņš strādāja profesionāli un ar lielu pašatdevi, kas attaisnojās,” tā treneris.

 

A.Zeltiņš skaidro, ka šobrīd sezona ir noslēgusies, tāpēc visi hokejisti ir devušies atvaļinājumā, lai vasaras vidū atsāktu gatavošanos jaunajai sezonai. Svētdien uz savu mītnes zemi devās arī septiņi komandas leģionāri. Jāpiebilst, ka “Zemgale/LLU” sastāvā bija arī spēlētāji no Krievijas un Čehijas. V.Kuļibaba atzīst, ka pēdējā komandas sapulcē pateicies visiem hokejistiem un norādījis, ka jūlijā viņus visus gaidīs atpakaļ, lai jaunajā sezonā parādītu, uz ko spējīgi. “Ļoti ceru, ka komandas kodolu izdosies saglabāt un es varēšu turpināt trenēt šo komandu arī nākamajā sezonā. Bet dzīve ir dzīve – jāapzinās, ka katrs spēlētājs meklēs izdevīgāko piedāvājumu,” norāda treneris. 

 

Gan treneris, gan HK “Zemgale/LLU” atzinīgi vērtē to, ka vairāk nekā 15 spēlētāju, kuri šogad startēja Virslīgas komandās, savas pirmās spēles iemaņas ir guvuši tieši Jelgavā, tostarp Jelgavas Ledus sporta skolā.

 

Jāpiebilst, ka līdz ar ārkārtas stāvokļa izsludināšanu valstī Latvijas Hokeja federācija apturēja arī Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātu un Jaunatnes attīstības hokeja līgas 2019./2020. gada sezonas sacensības. A.Zeltiņš stāsta, ka tas tiešā mērā skar arī Jelgavas Ledus sporta skolu, jo šajos čempionātos spēlē astoņas Ledus sporta skolas bērnu un jauniešu komandas. “Gaidām tālāko lēmumu. Iespējams, spēles tiks aizvadītas jūnijā,” tā A.Zeltiņš.

 

 

Foto: HK “Zemgale/LLU”/ Ruslans Antropovs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē